Четвер, 13 травня 2021 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Вибори

Гостомельська селищна територіальна виборча комісія оприлюднила список кандидатів на посаду голови Гостомельської об’єднаної територіальної громади. На посаду селищного голови Гостомеля на місцевих виборах 2020 боротимуться 14 кандидатів. 

Так, кандидатами до Гостомеля зареєстровані:

Смолянчук Ольга Олегівна – КИЇВСЬКА ОБЛАСНА ПАРТІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «НОВІ ОБЛИЧЧЯ»; Прилипко Юрій Ілліч – самовисування; Сахненко Георгій Анатолійович – самовисування; Чубатенко Олександр Миколайович – самовисування; Проторченко Тетяна Миколаївна – ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ГРОМАДСЬКО-ПОЛІТИЧНА ПЛАТФОРМА НАДІЇ САВЧЕНКО»; Семко Наталії Григорівни – Київська обласна організація політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» ; Марчук Юрій Валерійович – Київська Обласна організація ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «СЛУГА НАРОДУ»; Ліщинська Лариса Юріївна – Київська обласна (крайова) організація Політичної партії «Народний Рух України»; Драпей Анатолій Михайлович – Київська територіальна організація Політичної партії «Європейська Солідарність»; Варчик Юлія Вікторівна – Київська обласна організація Політична партія «Єдина громада»; Сакун Дмитро Сергійович – КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА ОРГАНІЗАЦІЯ ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ «ПЕРЕМОГА ПАЛЬЧЕВСЬКОГО»; Калінін Олександр Миколайович – самовисування; Кириченко Анатолій Іванович – Київська обласна організація Політичної партії «ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ»; Кудінов Антон Миколайович – самовисування.

До слова, місцеві вибори цього року відбудуться 25 жовтня 2020 року. За новими правилами, українці обиратимуть не лише депутатів від громад, а й сільських, селищних, міських голів. 

Скільки буде бюлетенів

Більшість українців на цих виборах отримають по чотири бюлетені. По одному для голосування за депутата обласної ради, депутата районної ради, депутата міської (чи селищної/сільської) ради громади і ще один за голосування за голову громади.

Є, звичайно, винятки – міста із районними радами (як-от, Житомир чи Ірпінь), в яких голосуватимуть ще й за депутатів цих рад.

Як голосувати

У бюлетені потрібно буде зробити дві позначки – по-перше, поставити галочку біля партії, за яку хочете голосувати, радимо за Справедливість. По-друге, вписати номер кандидата від Спведливості, за якого хочете проголосувати, вивівши трафаретну цифру: №2 Василь Пікулик.

Важливо, що на кожному окрузі буде свій список кандидатів, спільним буде лише так званий закріплений кандидат, який буде вписаний поруч із назвою партії і гарантовано стане депутатом, якщо партія подолає прохідний бар'єр у 5%. Ви можете голосувати лише за партію і не обирати кандидата, але ви не можете вибрати кандидата і не поставити відмітки біля партії. Так само не можна проголосувати за одну партію, а кандидата обрати з іншої.

 

 Виборчі новації

Запроваджено пропорційну систему

Другою відмінністю є запровадження пропорційної системи. У містах і громадах із більш як 10 тисячами виборців кандидати висуватимуться лише від партій. Голосувати доведеться за партію, а також за конкретного кандидата у ній, вписуючи його номер у трафарет поруч із назвою партії.

Обов'язкова ґендерна квота

Від кожної партії буде мінімум 5 кандидатів. При цьому запроваджується ґендерна квота: двоє з п’яти кандидатів повинні бути іншої статі. 

У кожній п’ятірці кандидатів від партії має бути щонайменше 2 представники іншої статі. 

Раніше гендерна квота обов’язковою не була. Саме тому партії, які завжди висували більше чоловіків, ніж жінок, наразі інтенсивно шукають кандидаток.

Мажоритарна система в маленьких громадах

У менших громадах і селищах залишається стара мажоритарна система, однак округи будуть багатомандатними. Обиратись будуть не менше двох і не більше чотирьох депутатів.

Цифровізація виборчого процесу

Оновились також правила балотування та реєстрації кандидатів. Зокрема, запроваджується цифровізація виборчого процесу.

Тепер штаби отримають можливість онлайн-подавання документів, реєстрації кандидатів, довірених осіб та спостерігачів. Це передбачає усунення зайвого впливу людського фактору у виборчий процес. 
 

Паралельне балотування

Варто зауважити, що оновлений виборчий кодекс дозволяє паралельне балотування до різних рад. Водночас закон забороняє прихований підкуп виборців під час агітації. 

Паралельне балотування – це можливість висуватися одночасно і в мери міста, і в депутати міськради, і до райради, і до облради. 

А от кандидатам у мери великих міст, де виборців понад 75 тисяч, можна водночас висуватися лише до міської ради, а рівень райради чи облради для них закритий.