Вівторок, 28 березня 2023 |

поділитися у соціальних мережах:

 
За підтримки Київської обласної ради, управління культури КОВА, Київським обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, сприяння відділу культури Гостомельської селищної військової адміністрації 15 вересня 2022 року був проведений обласний семінар "Культура Київщини - об'єднанні війною".
Головна мета обласного семінару - заявити про себе не лише як про країну, яка веде війну з росією, а й через культурні та мистецькі події за що ми боримось. Адже саме зараз, весь наш культурний фронт відвойовує право пролунати по новому в міжнародному контексті. І тому, обласний семінар організований задля об’єднання та підняття культурного духу працівників галузі культури, адже культура підживлює віру українського народу в Перемогу! Головний меседж семінару: «Не буде культури - не буде заради чого рятувати націю».
Учасники семінару відвідали пошкоджений окупантами Будинок культури с. Мощун. Начальник відділу культури Гостомельської селищної військової адміністрації Катерина Павленко розповіла зворушливі спогади з болем про подій в березні 2022 року. Одними із свідків руйнування Будинку культури стали подружня пара - працівники культури Світлана та Сергій Мустафа, які гірко згадують тяжкі дні. Сьогодні, вони відбудовують Будинок культури з надією повернення їхніх 14 творчих колективів.
Староста с. Мощун, Петро Олександрович Макушенко перебувавши під окупацією, допомагавши людям в тяжкий час поділився в свою чергу своїми спогадами. Петро Олександрович запропонував учасникам семінару проїхати до місця де відбувалися найзапекліші бої селища Мощун. В майбутньому на цьому місці, заплановано створити Меморіал загиблих захисників в Мощуні.
Наступним стало відвідування БК с. Озера. Незважаючи на його пошкодження, в ньому вирує культурне життя, аматорські колективи поєднують репетиції з плетінням сіток. Переглядаючи мистецьку виставку Гостомельської громади, учасники перейнялися болючими емоціями від побаченого: посіченими вишиванками, пошкодженими картинами та як окупанти знищують елементи української самобутності.
Надовго залишиться в пам’яті та душі понівечений Гостомель, зруйноване військове містечко та Міжнародний вантажний аеропорт «Антонов».
Будинок культури «Чотири Леви» зустрів учасників в атмосфері робочої наради, обговорили важливі питання роботи культури територіальних громад у військовий час. Виступили: Дмитро Гончаренко – начальник управління культури КОВА, Василь Романчишин, заслужений діяч мистецтв України, професор, ректор Комунального закладу вищої освіти Київської обласної ради «Академія мистецтв ім. Павла Чубинського, Сергій Васильонок, заступник начальника управління начальник відділу регіональної культурної політики управління культури КОВА, Олена Завальська, директор КЗ КОР «Київський обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи», Катерина Павленко, начальник відділу культури Гостомельської селищної військової адміністрації, Світлана Юрченко, начальник відділ культури, молоді, спорту та туризму Таращанської міської ради, Євгенія Антонюк, начальник культури, національностей та релігій.
На завершення семінару, учасники разом з керівниками області виконали вже всесвітньо-відомий хіт української пісні «Ой, у лузі червона калина».
В смт Немішаєве, тепло і щиро зустріли учасників працівники музею “Українського костюму та української писанки”, та представили неймовірну колекцію з різних областей України! Цікаву та пізнавальну екскурсію провели Тамара та Ольга Угнівенко, які створили колекцію та працювали довгі роки над процвітанням музею. Селище Немішаєве було в окупації, але Всевишній зберіг красу української культури.
Фінальним акордом зустрічі працівників культури Київщини став знищений Будинок культури м. Ірпінь. Враження від побаченого надовго залишиться в пам’яті учасників семінару.
Ми віримо, що любов та віра в очах працівників культури Київщини буде світитися з такою ж любов’ю, як погляд Євгенії Антонюк, начальника культури, національностей та релігій Ірпінської ТГ на свій улюблений Будинок культури з надією в його найшвидше відродження та відбудову.
7
 
Поширили: 6
 
Подобається
 
 
 
Коментувати
 
 
Поширити
 
 

Новини