Вівторок, 28 березня 2023 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Гостомельською селищною військовою адміністрацією надається грошова компенсація у розмірі до 5 тисяч грн. на виготовлення експертних звітів стосовно пошкодженого майна внаслідок військової агресії рф.

Як повідомив начальник ГСВА Сергій Борисюк, на даний час дані компенсації отримали 92 громадяни на суму 403 тисячі 500 грн, 300 заяв на опрацюванні.

«Не зважаючи на проблеми, що мають місце через руйнування бюджетоутворюючих підприємств ОТГ, ми й в подальшому  допомогатимемо нашим мешканцям.— зазначив начальник ГСВА,— Ми розуміємо, наскільки важливі експертні звіти на етапі фіксації зруйнованих житлових споруд, адже ці документи є найважливішими у даному процесі. Також розробляємо інші програми, щоб сприяти жителям нашої громади,  дякуємо  волонтерам, які допомагають на всіх напрямках».  

Слід знати, що на сьогодні нормативно-правовий документ, що визначає механізм компенсації  постраждалим громадянам за житлові будинки або квартири, зруйновані через військову агресію російської федерації, поки що перебуває у стадії розробки.

Про жодні конкретні цифри — суми й коефіцієнти - наразі не йдеться. Методику оцінювання розробляють Міністерства розвитку громад та територій і з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України. Напрацювання механізмів  встановлення вартості відновлення зруйнованої інфраструктури -  одне із завдань створеної згідно із президентським указом. комісії з проведення аудиту збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії рф. Вже відбулося засідання комісії за участю вітчизняних та зарубіжних експертів. Окрім організаційних питань на них йшлося про співробітництво зі Світовим банком для залучення міжнародного досвіду  швидкого визначення обсягу збитків та потреб у відновленні України. 

 

Новини