Неділя, 26 березня 2023 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Незабаром — День знань, який відкриває Першовересень. Звісно цього року, зважаючи на   заходи безпеки, він не буде таким , як завжди. Освітній процес, згідно урядової постанови, триватиме до 30 червня 2023 року. У Гостомельській громаді навчальний період проходитиме  на базі опорного ліцею №1, куди планується підвозити учнів з інших навчальних закладів. Процес освіти проходитиме за формою змішаного навчання. Це – методика, за якою учні засвоюють частину матеріалу онлайн і якоюсь мірою самостійно керують своїм часом, а частину – офлайн, у класі. Водночас, це логічно пов’язані між собою компоненти.

За повідомленням відділу освіти Гостомельської ОТГ, очолюваного Наталією Рохманюк, війна зробила виклик кожній школі нашої громади. Ліцей №3, що в Горенці повністю втратив один корпус початкової школи, має пошкодження в центральної частини. Завдячуючи доброчинцям, а саме ГО «GEM», ГО «Збережи Україну» у школі відновлено вікна, дах, двері, спортивні майданчики. За умови будівництва укриття школа зможе приймати учнів. А ще в цьому селі назріла необхідність будівництва нового навчального корпусу, адже, як свідчить статистика, в цьому селі та наближених населених пунктах проживало близько  900 потенційних учнів. 

За умови, коли буде укриття, зможе бути налагоджено змішаний процес навчання й в гімназії №1, де здійснено ремонт з допомогою Київської обласної військової адміністрації.

Завдяки  допомозі громадських організацій , зокрема ГО «Народна допомога України» , ТОВ «Ковальбуд» розпочато ремонтні роботи в початковій школі №1 та підвального приміщення, що може служити укриттям.

Кривавою раною освітянської родни є будівля ліцею №2, де началося до 500 дітей та дитсадку «Первоцвіт», який мав 140 місць для дошкільного виховання. Також не можуть розпочати Першовересень діти Мощуна та Мостищ, ліцей №1, як опорний заклад прийматиме їх у змішаному форматі.

Наразі згадуваний заклад, ліцей №1, загоїв завдані війною рани, завдячуючи допомозі ТОВ «ОККО-БІЗНЕС  ПАРТНЕР», ТОВ «Вінницька будівельна компанія» та інших доброчинців, що допомогли з забезпеченням  ноутбуків, як от компанія DEPS. Є сподівання, що після Перемоги буде відновлено дію проєкту «Велике будівництво» й добудовано новий навчальний корпусу ліцею №1.

Також розглядається можливість з допомогою волонтерських організацій та залучення державних коштів облаштувати ліцей №2 у військовому містечку за адресою Остромирська,37.

 Нинішні умови зобов’язують до будівництва укриттів в шкільних та дошкільних закладах , без яких  не можуть розпочатися освітні процеси в очному форматі.

І все ж, освітній процес громади триватиме, незважаючи на всі виклики часу. До слова, відліком часу, з якого веде свій початок освіта Гостомеля є 1832 рік. Це був шлях, опалений війнами і сповнений боротьбою за свободу , справедливість і гуманізм, який захищають наші воїни та увесь народ, який переможе!  

Новини