Неділя, 26 березня 2023 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Організатори мітингу-реквієму, ГСВА і відділ культури молоді та спорту, зважаючи на безпекові заходи не анонсували цю подію. Однак не зважаючи на це, до меморіалу, на якому вшановано наших захисників, які боролися за нашу свободу прийшло чимало людей, щоб вшанувати їх пам'ять..

Відкрив мітинг-реквієм начальник ГСВА генерал-майор Сергій Борисюк, який зазначив, що це не єдиний день у році, коли ми маємо згадувати та  віддавати шану, тим, хто віддав життя, щоб відстояти Україну, її державність, незалежність і соборність. Але це особливий день, нагода для всіх у суспільстві разом зосередедитися на пам’яті, шані і вдячності, а також консолідувати всі свої зусилля для Перемоги. На мітингу виступили також керівник сектору оборони Бучанського району генерал-майор Данило Романенко, представники бригади швидкого реагування НГУ, яка однією з перших прийняла удар на летовищі ДП Антонов й дала гідну відсіч, зірвавши бліцкриг ворога захопити Київ. На жаль, 54 нацгвардійців пішли у вічність з поля бою, вісім з них під час захисту Київщини. Але герої не вмирають й живуть доти пам’ятають про них, і саме пам'ять кожного має бути оберегом нашого мирного дня й усвідомлення ціни нашої свободи.  

Ми повинні також пам’ятати, що День вшанування героїв держава започаткувала в 2019 році,  29 серпня, бо з цією датою пов’язаний один із найтрагічніших епізодів російсько-української війни до повномасштабного вторгнення – вихід українських воїнів з оточення під Іловайськом у 2014 році. Тоді російське керівництво – традиційно для себе – порушило домовленості: українських військових розстріляли, коли вони колонами проходили «зеленим коридором», що став дорогою смерті, яка пролягала через соняшникові поля. Тому традиційним символом пам’ятного дня 29 серпня став соняшник.

За офіційними даними, під час Іловайської операції (7-29 серпня 2014 року) і подальшого розстрілу в так званому “зеленому коридорі“ 366 українських воїнів загинуло, 429 – отримали поранення різного ступеню тяжкості, 128 потрапили в полон, 42 вважаються зниклими безвісти.

 

Новини