Неділя, 26 березня 2023 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Питання підготовки до чергового опалювального сезону, який проходитиме в умовах воєнного стану та на фоні тотального дефіциту природного газу, наразі є одним з найактуальніших. До цього процесу долучені усі органи державної влади та місцевого самоврядування, питання перебуває на особистому контролі Президента України та Прем’єр-міністра України.

Не є секретом, що опалювальний сезон 2022-2023 буде нелегким як для виробників теплової енергії, так і для споживачів, адже Урядом поставлене завдання скоротити споживання природного газу мінімум на 10% порівняно з попереднім опалювальним сезоном, а це означає, що температурний режим у помешканнях споживачів також буде нижчим, ніж у минулому опалювальному сезоні. Цей крок вимушений. При цьому Уряд та Президент гарантують, що тариф на послугу з постачання теплової енергії зростати не буде

З цього приводу міністерство розвитку та громад та територій України наголошує, що основною умовою сталого проходження опалювального сезону є взаємні зобов’язання держави та споживачів: залишення тарифів на попередньому рівні та своєчасний розрахунок споживачів за спожиті послуги. Громадянам, які з об’єктивних причин не можуть погасити заборгованість, пропонується укласти договори реструктуризації на лояльних умовах. Проте для злісних боржників, які не розрахуються або не реструктуризують свої борги до початку опалювального сезону, держава готує неприємний сюрприз: нарахування плати за послугу їм буде здійснюватися не за пільговим тарифом, який є незмінним з 2020 року, а за економічно обґрунтованим, а це 2200,00 грн./1Гкал замість 1677,12 грн./1Гкал. Зазначена ініціатива опрацьовується профільним міністерством для її подальшого законодавчого втілення.

Новини