Четвер, 27 січня 2022 |

23 листопада, після реконструкції, відбулося відкриття однієї із найбільш завантажених трансформаторних підстанцій Київщини – 110/10 кВ “Гостомель”.
 Оновлена підстанція зможе надати споживачам у Гостомелі та гостомельській громаді додаткові 18 МВт потужності. А загалом реконструйована підстанція зможе видавати у мережу до 50 МВт електроенергії. Завдяки оновленню, понад 9 тисяч клієнтів компанії “ДТЕК Київські регіональні мережі” у нашому регіоні зможуть отримати більш стабільне енергопостачання.
 За інформацією "ДТЕК Київські регіональні мережі", енергоспоживання у регіоні за останні 8 років збільшилося на половину – до 20 МВт. Трансформаторна підстанція "Гостомель" вже не справлялася із навантаженням. Старі силові трансформатори 1982 працювали на межі своїх можливостей. Жителі громади довгий час зіштовхувались з аварійними відключеннями електропостачання у своїх будинках.
 У 2020 році компанія "ДТЕК" розпочала проект реконструкції підстанції. Було інвестувано в проект близько 108 млн грн. У ході реконструкції було замінено виносні трансформатори струму 110 кВ, побудовано розподільний та загальнопідстанційний пункти управління. На підстанції було змонтовано два нові силові трансформатори 110/10 кВ потужністю 25 МВт кожен і елегазові вимикачі 110 кВ. Для запобігання потраплянню мастила в ґрунт було споруджено нову олієзбірку та реконструйовано маслоприймачі. Також було встановлено чотири дугогасильні реактори, реконструйовано релейний захист та телеуправління.
 Підстанція „Гостомель“ — це незамінний об'єкт для стабільного енергопостачання понад 9 тисяч клієнтів компанії. У тому числі йдеться і про промислові підприємства. За словами першого заступника голови КОДА Дмитра Назаренка, завдяки реконструкції підстанції регіон отримає додаткову потужність, що сприятиме соціальному та економічному розвитку суспільства.

11Юлія Соловйова, Виктория Чернуха та ще 9