Четвер, 11 серпня 2022 |

поділитися у соціальних мережах:

 
 23 листопада, після реконструкції, відбулося відкриття однієї із найбільш завантажених трансформаторних підстанцій Київщини – 110/10 кВ “Гостомель”.
 Оновлена підстанція зможе надати споживачам у Гостомелі та гостомельській громаді додаткові 18 МВт потужності. А загалом реконструйована підстанція зможе видавати у мережу до 50 МВт електроенергії. Завдяки оновленню, понад 9 тисяч клієнтів компанії “ДТЕК Київські регіональні мережі” у нашому регіоні зможуть отримати більш стабільне енергопостачання.
 За інформацією "ДТЕК Київські регіональні мережі", енергоспоживання у регіоні за останні 8 років збільшилося на половину – до 20 МВт. Трансформаторна підстанція "Гостомель" вже не справлялася із навантаженням. Старі силові трансформатори 1982 працювали на межі своїх можливостей. Жителі громади довгий час зіштовхувались з аварійними відключеннями електропостачання у своїх будинках.
 У 2020 році компанія "ДТЕК" розпочала проект реконструкції підстанції. Було інвестувано в проект близько 108 млн грн. У ході реконструкції було замінено виносні трансформатори струму 110 кВ, побудовано розподільний та загальнопідстанційний пункти управління. На підстанції було змонтовано два нові силові трансформатори 110/10 кВ потужністю 25 МВт кожен і елегазові вимикачі 110 кВ. Для запобігання потраплянню мастила в ґрунт було споруджено нову олієзбірку та реконструйовано маслоприймачі. Також було встановлено чотири дугогасильні реактори, реконструйовано релейний захист та телеуправління.
 Підстанція „Гостомель“ — це незамінний об'єкт для стабільного енергопостачання понад 9 тисяч клієнтів компанії. У тому числі йдеться і про промислові підприємства. За словами першого заступника голови КОДА Дмитра Назаренка, завдяки реконструкції підстанції регіон отримає додаткову потужність, що сприятиме соціальному та економічному розвитку суспільства.
 
 
 
 
 
 
 
 
+3
 
 
11Юлія Соловйова, Виктория Чернуха та ще 9
 

Новини