Понеділок, 29 листопада 2021 |

22 жовтня селищний голова Юрій Прилипко особисто завітав на Горенське сміттєзвалище та провів виіздну робочу нараду з обстеження Горенського сміттєзвалища за участі депутата Гостомельськоі селищної ради Микити Шуповим, представників відділу екології та енергоефективності Гостомельської селищної ради, представників Тов «Рекультивація», яке здійснює господарську діяльність з у тилізації відходів у селі Горенка.

??НАГАДАЄМО:

?? На 15 позачерговій сесії Гостомельської селищної ради, що відбулась 7 жовтня 2021 року, піднімалось болюче питання функціонування сміттєзвалища, яке знаходиться в Горенці.
? Депутатами було дане доручення представникам підприємства, яке здійснює там господарську діяльність привести її у відповідність до екологічних норм та встановлений термін.

??8 жовтня 2021 року, дослухаючись до думки громади та з метою зняття соціальної напруги голова Гостомельської громади Юрій Прилипко підписав з товариством з обмеженою відповідальністю «Рекультивація», яке здійснює господарську діяльність з у тилізації відходів у селі Горенка, меморандум про співрацю та взаємопорозуміння, згідно якого ТОВ «Рекультвація» у термін до 15 листопада 2021 року бере на себе зобов‘язання:

✔️надати висновок екологічного аудиту щодо здійснюваної господарської діяльності;
✔️облаштувати заїзд та виїзд через провулок Річковий до місцяпровадження господарської діяльності (провести гірничо-технічну рекультивацію земельної ділянки)
✔️провести роботи для унеможливлення витоку забрудненої води з місця провадження господарської діяльності, встановлення необхідного обладнання тощо.

Горенське сміттєзвалище належить до об’єктів значної екологічної небезпеки, і в такому стані, як є зараз далі не можна його залишати, бо це в першу чергу небезпечене джерело отруйних речовин та розповсюдження небезпечних захворювань для людей, які проживають поряд. А цього ми не маємо права ні в якому разі допустити.

? Надалі питання екологічної ситуації у селі Горенка та питання щодо здійснення господарської діяльності ТОВ «Рекультивація», виконання ними взятих на себе зобов’язань, буде на постійному контролі депутатського корпусу та особисто голови Гостомельської громади Юрія Прилипка.