Понеділок, 29 листопада 2021 |

поділитися у соціальних мережах:

 

10 червня 2021 року набрав чинності Закон України від 5 лютого 2021 року № 1217-IX "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі". Законом запроваджується облік трудової діяльності в електронній формі, що дозволяє не оформляти/не вести паперові трудові книжки”, - ідеться в повідомленні.

Після введення електронних трудових книжок в Україні пенсії за віком призначають автоматично, без звернення до Пенсійного фонду України (ПФУ). Тому звертатися в ПФУ доведеться вже тим, хто хоче продовжити роботу після досягнення пенсійного віку.

Тобто, працювати на пенсії можна, але для цього в більшості випадків потрібно подати заявку. Причому, якщо ваші дані вже потрапили до електронного реєстру, зробити це потрібно до "години ікс", нагадали у Фонді.

"Особа має право самостійно обрати, коли призначати пенсію за віком – відразу при досягненні пенсійного віку чи відстрочити час її призначення і таким чином підвищити розмір пенсії. Для відстрочення особа має повідомити Пенсійний фонд України про свій вибір до досягнення пенсійного віку... Якщо ж людина не повідомила про свій вибір щодо часу призначення пенсії і в Реєстрі застрахованих осіб наявна інформація про страховий стаж, то пенсія призначається автоматично з наступного дня за днем досягнення пенсійного віку" , – роз'яснили в ПФУ.

Читайте також: Як дізнатися про страховий стаж для виходу на пенсію і що робити, якщо виплати розрахували неправильно

Виняток – ті, чиї дані ще не внесли до електронного реєстру.

"Якщо людина продовжила працювати, або якщо паперова трудова книжка не давалася для оцифровки і протягом трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку її також не надано, то вважається, що людина виявила бажання вийти на пенсію пізніше", – додали в Пенсійному фонді.

Нагадаємо, процес оцифровки трудових книжок буде здійснюватися протягом п'яти років. За цей час в електронний Реєстр застрахованих осіб мають перенести всі дані, навіть старі.

Новини