Четвер, 24 червня 2021 |

Як Ви вважаєте наскільки важливим питанням для Гостомельської громади є будівництво дитячого садочку на 140 місць за адресою смт. Гостомель вул. Остромирська 37-а. Оцініть за шкалою від 1 до 5 за посиланням: https://forms.gle/Fvra132debpXwneb9.

«Це буде новий великий світлий і сучасний дошкільний заклад,— зауважив очільник Гостомеля, починали з нуля, але працюємо на результат. Прагнемо, щоб у Гостомельській СТГ не було черг в дошкільні заклади, розпочали оптимізації освітніх закладів, опрацювавши проєкти добудови нових корпусів, під один із них , в ліцеї №2 вже залито фундамент… ».
PS
Проблема з влаштуванням дітейв ДНЗ властива не тільки Гостомелю, вона актуальна для всієї країни. Згідно статистики, на 100 місць у дитячих садках претендує в середньому 113 дітей. Власне, тому батьки вимушені ставати у чергу мало не з народження малюка.
Причини проблеми
Вона бере свій початок з часів розпаду СРСР. Нестабільна економіка та погіршення якості життя у 80-90-х роках минулого століття негативно позначилися на народжуваності. Багато садочків закрилися, а будівлі, в яких вони перебували, віддали під оренду. За даними Державної служби статистики, ще в 1990 році на території країни працювало більше ніж 24 тисячі дошкільних навчальних закладів, тимчасом як уже в 2000 році ця цифра впала до 15 тисяч.
Проте вже в середині нульових народжуваність почала підвищуватися і проблема нестачі садків ставала дедалі серйознішою. Станом на 1 вересня 2017 року черга в дитячі садки в Україні налічує 52,2 тисячі дітей. Особливо гостро питання стоїть у великих містах, де проживають найбільше дітей дошкільного віку. Наприклад, у Києві очікують на місце в садочку понад 8,5 тисяч дітей, а в Одеській області – понад 9 тисяч дітей.
Згідно з офіційною статистикою, зараз в Україні близько 15 тисяч дитячих садків усіх форм власності, які розраховані на 1 млн 125 тис. дітей. Але цього недостатньо. У міністерстві освіти визнають, що сьогодні у групах, де має бути до 20 дітей, навчається 40.