Субота, 27 лютого 2021 |

Або мелодія довжиною у 97 років, розповідь про людину легенду, Почесного громадянина Гостомеля, який ще й досі викладає уроки духової музики в Гостомелі.

Завтра Леонід Антонович Мальчевський відзначить свій день за три роки до свого століття. А народився він у ніч, з 24 на 25 грудня 1923 року, на Житомирщині. Початкову музичну освіту здобув у батьківському оркестрі. В 1951 р. закінчив Київське музичне училище, в 1968 р. — державний педагогічний університет ім. М. Горького за спеціальністю кларнетист, диригент духових оркестрів. Займався у Київській консерваторії і прослухав практикум для керівників дитячих оркестрів на Саратівських однорічних курсах, організованих Міністерством оборони в 1970–1980 рр. викладав у Київській школі мистецтв.

Після виходу на пенсію в 1985 р. переїхав до Гостомеля і заступив батька на посаді керівника місцевого оркестру. На Приірпінні Л. А. Мальчевський працював у Бучанській школі-інтернаті, був керівником духового оркестру підліткового клубу «Мрія» при профсоюзному комітеті Гостомельського склозаводу , проводив заняття в Ірпінській музичній школі. Багато років поспіль очолює оркестр «Фанфари» ЦТДЮ. Професійна діяльність Л. А. Мальчевського відзначена численними подяками, грамотами і нагородами, найважливіші з яких звання відмінника освіти, почесного громадянина селища, орден св. Георгія і медаль Міністерства оборони за вагомий внесок у поповнення особового складу військових оркестрів України.

Леонід Антонович Мальчевський присвятив музиці все своє життя, а з 1995 р. опікується духовим оркестром Центру творчості дітей та юнацтва. Що цікво, перший духовий оркестр Гостомеля збирався в приміщенні селищної бібліотеки, котра слугувала за будинок культури й називалася Колбуд (колективний будинок). За цей час школу метра Мальчевського пройшло більше тисячі вихованців: сотні стали професійними музикантами, решта — політиками, юристами, художниками, правоохоронцями — успішними і порядними людьми з високим уявленням про власне призначення, самодисципліною і соціальною культурою. Крім педагогічної діяльності, на рахунок здобутків корифея духової музики Приірпіння слід віднести впорядкування об'ємної нотної бібліотеки при ЦТДЮ. У зібранні представлені твори усіх провідних вітчизняних і західноєвропейських композиторів. Зошити і переплетені альбоми з нотами заповнені рукою самого Леоніда Антоновича, або його учнів. Придбані тільки окремі видання, решта переписані і скопійовані — обмежене бюджетне фінансування Центру творчості не стоїть на заваді фаховій підготовці молоді, знайомству з досягненнями світової музичної культури. Рідкісні партитури Мальчевського зацікавлювали музикантів столиці столиці таі з інших міст.

За вагомий внесок у справу відродження духовності й патріотичного виховання молоді нагороджений орденом кавалера Почесної відзнаки «Георгія Побідоносця золотий хрест з бантом», орденом та грамотою «За заслуги перед Збройними Cилами України», іншими численними грамотами й відзнаками. За свій тривалий вік він дав путівку в життя багатьом талановитим музикантам. Його вихованці працюють у столичних і армійських оркестрах, успішно гастролюють за кордоном. Леонід Мальчевський – учасник Другої світової війни, відзначений багатьма нагородами, почесний громадянин Гостомеля.

Щодо секретів довголіття, якими свого часу поцікавився директор історико-краєзнавчого музею ірпеня Анатолій Зборовський, то виявилося, Леонід Антонович обливається холодною водою. Харчується помірно, жирної їжі не любить. Віддає перевагу рибі, охоче їсть оселедці, картоплю з кислим молоком. Щодня випиває 30-40 грамів настойки власного виробництва. Леонід Мальчевський говорить, що харчується за рецептами польської кухні. Кинув палити ще у 1960 році. А ще довгожитель ввважає, що його тривалий  вік - від любові до  музики і людей, мовляв, музика вічна, і якщо йде від серця, то додає довголіття.