Неділя, 26 березня 2023 |

Упродовж десяти днів на Київщині триває експеримент, у ході якого обласна влада вивчає реальні пасажиропотоки на маршрутах і доцільність змінювати мережу громадського транспорту у регіоні.

Даний експеримент проводить Київська облдержадміністрація. Її голова Максим Мельничук розповів, що до управління інфраструктури надходить чимало звернень як від місцевих органів влади, так і від пересічних мешканців із проханням відкрити в області нові автобусні маршрути або запровадити зміни в уже наявних, причому із урахуванням побажань громадськості. На його переконання, поява таких «експериментальних» маршрутів допоможе не тільки вивчити реальний пасажиропотік та удосконалити маршрутну мережу Київщини, але й сприятиме ефективній боротьбі із нелегальними перевізниками.

«Ціль, яку ми переслідуємо запровадженням цього експерименту,  реально підвищити якість пасажирських перевезень в регіоні. На ринку завжди потрібне конкурентне середовище. Тільки за таких умов перевізники будуть зацікавлені у покращенні стандартів та умов перевезення. Вони мають не лише заробляти на пасажирах, але й брати на себе відповідальність за їх комфорт і безпеку, за випадки травмування та летальні ситуації на дорогах, а також виконувати соціальні зобов’язання – наприклад, безкоштовно перевозити пільгові категорії громадян, в тому числі і учасників АТО», ‒ зазначив Максим Мельничук.

До вивчення пасажиропотоку на Київщині також залучене ДП «Державна транспортна компанія».