Неділя, 26 березня 2023 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Вісімнадцять років поспіль гордістю Гостомеля є народний аматорський хор «Криниця», що об’єднав у свій дружний колектив однодумців й талановитих людей, які живуть піснею. А таких, які співає «Криниця», більше сотні.

В основі репертуару колективу ‒ доволі різноманітний пісенний матеріал, в якому особлива увага приділяється фольклорній складовій.  Щедро представлені календарно-обрядові пісні, що охоплюють весь річний цикл: колядки та щедрівки, веснянки, купальські та обжинкові. Це і народні, й авторські пісні, а також пісня жителя Гостомеля Леоніда Литвиненка про рідне селище.

Пісні «Криниця» співає не тільки на сцені, а й у транспорті. Співають завжди: коли їдуть на репетицію, з репетиції, на концерт чи з концерту. І завжди свідки цього воістину святкового дійства з насолодою слухають їхній солодкоголосий спів. Слухають і просять співати ще і ще.

Де «Криниця» – там пісня. Де пісня – там людно, бо пісня зворушує, будить почуття і розум людини, підносить її на своїх крилах у світ високої поезії, захоплюючої краси, оживляє наші душі.

За час існування «Криниці» на теренах Гостомеля усі поціновувачі народних пісень мають змогу насолоджуватися їхніми виступами. Одним із найбільших шанувальників колективу є селищний голова Ю. І. Прилипко. Ще до свого головування Юрій Ілліч, окрім поціновування талантів, завжди допомагав колективу у вирішенні будь-яких питань: чи то транспортом, чи у придбанні найнеобхідніших для колективу речей, чи можливістю виїхати з концертами за межі Приірпіння. За щире серце, за людську чуйність, за закоханість у народну пісню, за підтримку в усіх починаннях неодноразово дякували учасники хору гостомельському меценатові.

Нещодавно за його підтримки  Гостомельський народний аматорський хор «Криниця» разом із директором Культурно-оздоровчого комплексу Н. В. Черінською та художніми керівниками колективу М. Б. Гисяком й Д. М. Гисяк побували із концертом у Каневі – святій для кожного свідомого українця землі, аби віддати шану світочу української нації, невтомному борцеві за права народу, геніальному поету та звичайній людині з надзвичайною силою духу – Тарасу Григоровичу Шевченку.

У Каневі «Криниця» гідно презентувала гостомельські таланти й кращі з пісень, що є в репертуарі хору.

Дай Бог, щоб «Криниці»  ще на довгі роки стало сил, натхнення, любові до пісні і часу на сподвижництво й творчість, заради збереження і відродження високої пісенної національної культури.

Новини