Понеділок, 5 грудня 2022 |

31 травня 2016 року ДП «Антонов» відзначає славетну дату ‒ 70 років з дня заснування. Сьогодні наше підприємство є одним з небагатьох в світі, що реалізують повний цикл створення сучасного літального апарату ‒ від його розробки до серійного виробництва і забезпечення комплексної післяпродажної підтримки.

Сьогодні Президент Петро Порошенко відвідав ДП «Антонов» та привітав колектив підприємства з ювілеєм.

Глава держави подякував працівникам заводу за непохитну віру у відродження української авіації і літакобудування. «Ви є гордість країни і саме тому сьогодні, в день 70-річчя антонівського колективу я сьогодні тут, серед вас. Мені приємно бачити тут очі, які горять, які вірять в те, що ми відродимо українське виробництво літаків», ‒  сказав він.

На переконання Петра Порошенка є всі підстави для оптимізму, адже «Антонов» уклав нові контракти на постачання літаків до Саудівської Аравії, досягнуто домовленості про купівлю Азербайджаном українських повітряних суден, вітчизняні літаки замовляє і Міністерство оборони.

Президент зазначив, що за останній рік, навіть у досить складних умовах, на підприємстві було зроблено чимало задля його розвитку. Як наслідок ‒ зросла середня заробітна плата його працівників. «Навіть в умовах, коли Росія як країна-агресор повністю закрила свої ринки для нашого машино- і літакобудування, припинила постачання комплектуючих, ми не скорилися! Ми залишилися незламними. Ми вийшли на нові ринки і навчилися абсолютно по-іншому зараз представляти Україну в світі», ‒ наголосив Глава держави.

Ще одним досягненням Петро Порошенко назвав перший комерційний рейс гіганта авіабудування українського літака «Мрія» у Австралію. «Кращого способу заявити про себе як про потужну авіаційну державу просто не існує. І де б не сідала наша "Мрія" ‒ тисячі людей збігалися із жовто-блакитними прапорами і промовляли "Україна. Антонов". Це ваша праця. Це те, що ми досягли, і те, у що з впевненістю дивимося в майбутнє», ‒ підкреслив Президент.

Глава держави акцентував на тому, що окрім досягнень у літакобудуванні працівники «Антонова» мають й інші звершення ‒ близько трьохсот співробітників заводу є учасниками антитерористичної операції на Сході України. Вони захищали Батьківщину на найважчих ділянках фронту у Донецькому аеропорту, Попасній, Дебальцевому у складі 95 повітряно-десантної бригади, 14 моторизованої бригади, 28-ї, 56-ї, 58-ї, підрозділах Національної гвардії, 14 батальйону. «Ви делегували найкращих працівників колективу для того, щоб зупинити навалу», ‒ зазначив Петро Порошенко зазначивши, що окрім зустрічі з екіпажем «Мрії», він мав честь поспілкуватися з «антонівцями» ‒ учасниками АТО.

Президент також підкреслив, що зараз робить все задля уникнення подальших хвиль мобілізації: «Ми значно підвищили грошове забезпечення українського воїна і 30 тис. військовослужбовців уже записались на службу по контракту», ‒ констатував він.

«Я пишаюсь тим, що зараз ми маємо іншу армію і невипадково я оголосив 2016 рік ‒ роком Повітряних сил України», ‒ сказав Петро Порошенко.

За словами Глави держави, перекомплектація літаків спиратиметься на виробничі потужності заводу «Антонов».

«Наше спільне завдання ‒ перетворити Україну з авіаційної держави в авіаційного гравця світового рівня. І те, як активно сьогодні просуваються літаки «Антонов» по всьому світу, дає мені підстави бути твердо переконаним в реальності цього завдання», ‒ наголосив Глава держави висловивши переконання, що літакобудування реально може стати стратегічною галуззю української економіки.

Президент подякував колективу підприємства за їхню працю, за те, що працівники роблять для України.

За матеріалами: http://www.president.gov.ua/news/