Вівторок, 28 червня 2022 |

24 березня 2016 року відбулося друге засідання шостої сесії сьомого скликання Гостомельскої селищної ради. У роботі пленарного засідання взяли участь 22 депутати.

Почалася сесія із подання депутатських звернень та заяв Т. М. Мовчуна, З. П. Мілевської та А. А. Туровського.

Далі депутати працювали у відкритому режимі, з об’єктивних причин за дещо зміненим регламентом чергової сесії сьомого скликання та з поіменним голосуванням.

Загалом було прийнято рішення з п’яти питань порядку денного. Зокрема, було розглянуто питання про зміну найменування КП  «Гостомельінвестбуд» та затвердження Статуту підприємства, про передачу функцій утримання зелених насаджень та благоустрою на КП «УЖКГ «Гостомель» та внесення відповідних змін до статуту підприємства, про затвердження Положення щодо порядку залучення коштів замовників будівництва об’єктів архітектури на розвиток інженерно-транспортної і соціальної інфраструктури селища (із зауваженнями бюджетної комісії), про затвердження проекту «Санітарного очищення селища Гостомель».

На сесії було порушено питання щодо оновлення скверу біля пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобильської АЕС. Зокрема депутат Надія Дудник запропонувала ухвалити проект щодо озеленення й модернізації скверу. Цьогоріч відзначатиметься тридцята річниця цієї трагічної події. Згідно ініціативи Надії Юріївни у згадуваному сквері планується висадження невибагливих рослин, а організація, яка береться за цю справу, зобов’язується доглядати за насадженнями упродовж року. Кошти на даний проект залучатимуться з фонду, сформованого  за рахунок відновлювальної вартості зрубаних дерев внаслідок житлового будівництва (а це близько 1 млн. грн.). На згадувану акцію планується витратити близько 200 тисяч грн. Цей проект був одноголосно підтриманий депутатським корпусом.

А от щодо обласної програми «Санітарного очищення селища Гостомель», яку презентував заступник селищного голови Олексій Гончаренко, тривалий час точилися дебати, висловлювалися деякі сумніви щодо неї, лунали претензії до представників, які не з’явилися на сесію. Депутат Анатолій Туровський наполегливо вимагав повернути 300-сторінкову програму на доопрацюванням. Утім Олексій Олександрович пояснив, що це лише методичні рекомендації до програми.

Крапку в обговоренні поставив селищний голова Юрій Прилипко, наголосивши, що дану програму вже прийняли 33 населених пункти, і що це може негативно позначитися на процедурних моментах розгляду генерального плану Гостомеля. Тож методичні рекомендації було прийнято.

Жваво на сесії обговорювалася проблема аварійних гуртожитків, розташованих на вулицях Свято-Покровській та Остромирській, власниками яких є СТОВ «Бучанське». Депутати Наталія Черінська та Олег Мамчур наголосили, що врешті-решт ця ситуація має зрушити з мертвої точки.

Представник від СТОВ «Бучанське» Лариса Павлюк запевнила, що згадуване підприємство, на балансі якого знаходиться ця житлова власність, має твердий намір цю проблему вирішувати радикальним шляхом ‒ будувати сучасні будинки на місці аварійних гуртожитків, а людей розселяти у новобудовах. Прораховуються усі варіанти, як здійснюватиметься цей проект ‒ шляхом залучення інвесторів чи капіталу забудовників. Селищний голова Юрій Прилипко запевнив, що проблема гуртожитків стоїть у нього на особистому контролі, що він докладає всіх зусиль, аби вона вирішувалася.

У суботу, 26 березня, Гостомельський очільник запланував провести зустріч з жителями одного з гуртожитків і почати оформлювати необхідні документи.

Далі головний архітектор селищної ради Володимир Єрмолаєв доповів про невідповідність деяких зупинок автомобільного транспорту до вимог чинного законодавства, що може негативно позначитися на безпеці пасажирів. Одна з таких проблемних зупинок ‒ «Склозаводська», де облаштовано аптеку, й де в час пік збирається чимало людей. Питання залишилося відкритим – остаточного рішення прийнято не було.

Окрім того, на сесії розглядалися питання щодо зовнішнього освітлення на вулицях Гостомеля, щодо перенесення православного хреста у Військовому містечку. Також депутати ухвалили рішення щодо передачі функцій з благоустрою та озеленення селищному ЖЕКу.

Найгостріше на сесії розглядалося питання про дозвіл на розробку  проекту відведення земельних ділянок під ведення особистого селянського господарства у власність учасникам АТО.

Представники громадськості, військовослужбовці й дехто з учасників АТО виступили за те, щоб земельні ресурси розподілялися пропорційно, щоб їх вистачило всім, адже війна не закінчилася, повертатимуться й інші учасники АТО, котрим може не вистачити земельних ділянок навіть під житло, а не те що під ОСГ. З цього приводу виступив заступник голови Ірпінської Спілки учасників АТО Антон Головенко, який відкоментував, що в Ірпені, це питання розглядається виключно в площині справедливого розподілу, тобто учасникам АТО виділяють або земельні ділянки, або квартири, й питання виділення ділянок під ОСГ ніхто не піднімає.

Голова Гостомельської Спілки учасників АТО Олексій Табачук наголосив, що він діє суто у рамках закону. Окрім того, запропонував інвентаризувати всі вільні земельні ресурси Гостомеля.

Депутати 17-ма голосами підтримали рішення щодо виділення земель під ОСГ учасникам АТО. Селищний голова Юрій Прилипко, який утримався під час голосування, з цього приводу зауважив: «Дане питання буде переглядатися, оскільки воно повинно задовольняти всіх, а не тільки окремих людей…».

Крім того, розглядалися й питання щодо надання вкрай необхідної допомоги хворим дітям та ряд інших.