Вівторок, 28 червня 2022 |

Від вересня 2007 року в Центрі творчості дітей та юнацтва м. Ірпеня, що знаходиться в селищі Гостомель, працює мовно-літературний гурток «Рідне слово». Керівник гуртка Литвиненко Інна Леонідівна прищеплює своїм вихованцям любов до рідної мови та літератури, а також навчає писати власні поетичні та прозові твори.

Окрім того, діти на заняттях гуртка вдосконалюють навички з орфографії та орфоепії, вчаться декламувати вірші, готуються до різноманітних мовно-літературних конкурсів. Окрім того, зустрічаються з відомими літераторами, відвідують музеї…

За кілька років роботи гуртка його вихованці взяли участь у десятках конкурсів юних мовознавців та літераторів на регіональному, обласному, всеукраїнському рівнях. Діти здобули чимало призових місць, стали лауреатами конкурсів: «Вірю в майбутнє твоє, Україно!», «Об’єднаймося ж, брати мої…», «Дивослово», «Козацька фортеця»,«Книгоманія», «Моя мала Батьківщина», «Найкращий читач України», «Я – українець!», «Космічні фантазії», «Талановиті діти Київщини»,«Зерна доброти», «Майбутнє України – руками дитини», «Веломанія», «Годівничка», «Творча молодь Приірпіння».

І це лише невеликий перелік конкурсів, у яких вихованці гуртка «Рідне слово» взяли участь та здобули перемогу. У деяких із цих заходів упродовж кількох років діти займали призові місця (майже щороку) на рівні області, за що були нагороджені грамотами, дипломами та подарунками, як від ЦТДЮІ, так і від управління освіти і науки Ірпінської міської ради, від управління освіти і науки Київської обласної державної адміністрації.

Центр творчості дітей та юнацтва пишається своїми вихованцями, зокрема: Анною Василевською, Анастасією Юр, Олександром та Олексієм Розбицькими, Олексієм Литвиненком, Катериною Філобоченко, Марією Чорною та багатьма іншими.

Здобутки цих вихованців (нині студентів і навіть випускників вишів) та активна участь у роботі гуртка є прикладом для молодших гуртківців.

Гурток «Рідне слово» й надалі працюватиме, надаючи можливість усім талановитим, здібним і зацікавленим дітям вдосконалювати свою майстерність у написанні власних творчих робіт.