Четвер, 11 серпня 2022 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Новини

На базі дитячого садочку "Веселка" провели виїзні консультації та обстеження діток громади лікарі багатопрофільного лікувального закладу Охмадит (охорона материнства і дитинства). Як повідомляє Гостомельска селищна військова адміністрація, це вже третій виїзний рейд здоров'я в нашу ОТГ, і вони будуть продовжуватися.

Консультації 11 серпня отримали 140 дітей. Це 456 візитів у всіх вузькопрофільних спеціалістів. А також для наших маленьких мешканців була розважальна програма. Очільниця КНП Гостомельський центр певинної медико-санітарної допомоги  Олена Юзвак подякувала заввідділом освіти ГСВА Рохманюк Н.Б, директора ДНЗ " Веселка" Матову В.Г. і старшу медичну сестру Загоруйко І.В. за організацію.

Зауважив начальник ГСВА Сергій Борисюк, який відвідав село, зокрема вулицю Садову. «Я знаю, що, сьогодні багато говорять про міста-герої, але на жаль мало уваги приділяється селам, але саме вони були героїчним рубежем в обороні Києва, через що зазнали масштабних руйнувань. Сьогодні в Горенці багато мешканців, не мають даху над головою. В самій лише Горенці зруйнувано близько 1190 будинків. У Гостомелі під час бойових дій постраждало понад 3363 будинків – це майже половина всіх споруд міста. 12% будівель повністю знищені, ще майже 8% зазнали сильних руйнувань. Не буду продовжувати цю сумну статистику, скажу що за оцінками спеціаліств вартість завданих збитків Гостомельській ОТГ становить мілярди гривень. Звичайно це не підйомні кошти для нашої громади. Наразі  будемо опрацьовувати програми допомоги нашим селам. Для тих, хто втратив житло будується модульне містечко, виділяються кошти відділом соцзахисту, розумію, що цього не достатньо. Тому ми всі зусилля будемо спрямовувати на те, щоб мати ефективні інструменти вирішення цих проблем».

Сьогодні був би його 62-й День народження, і було б багато гостей за святковим столом, адже мав дуже багато друзів,  але всі зібралися біля його останнього земного прихистку... Представники Гостомельської селищної військової адміністрації поклали квіти на могилу полеглого Героя нашого часу. Пом'янути Юрія Ілліча прийшло багато рідних і близьких, адже і він допомагав багатьом, що було кредом його життя, а ще він мріяв, щоб Гостомель став містом, і він став Містом-Героєм. Під час зворушливих спогадів про нього був один найважливіший девіз - продовжувати творити добро, як це робив Ілліч.     

Світлій пам'яті

Юрій Ілліч Прилипко — Почесний громадянин Гостомеля, посмертно нагороджений орденом "За мужність" III ступеня.  Він нродився й виріс у Гостомелі, відбувся, як успішний підприємець, очільник громади, меценат численних доброчинних акцій.

Гостомель першим прийняв удар ворога з неба й опинився в оточені. Атака за атакою ворожого десанту, кадирівців і наступу механізованих колон не припинялися ні в день ні вночі. І хоч ворогу постійно давали відсіч наші війська, Гостомель все більше поринав у блокаду війни. Люди не мали навіть хліба й води. Очільник Гостомеля, Юрій Ілліч незважаючи на смертельну небезпеку, ще в перші дні війни пішов до своїх земляків, щоб допомогти з продуктами й ліками. І в перший день йому вдалося зарадити багатьом, адже кредом його життя й була допомога людям, й гостомельці добре знають про його доброчинність. Однак на другий день нелюди обстріляли тих, хто ніс людям хліб. Селищний голова Юрій Прилипко загинув, але в Бога немає мертвих, а Юрій Ілліч завжди буде жити в серцях земляків і всіх, хто його знав.

 

Звільнення від сплати ЄВ на період воєнного стану  самозайнятих осіб та членів ФГ

 

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що у зв'язку з введенням на території України воєнного стану, з01 березня 2022 року та до припиненнявоєнного стану, а такожпротягомдванадцятимісяцівпісляйого припинення, ФОП,незалежно від обраних ними систем оподаткування, особи, якіпровадятьнезалежнупрофесійнудіяльність та члени фермерськогогосподарства, мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачуватиєдинийвнесок за себе.

Таке  звільнення застосовано задля зменшення фінансового навантаження на підприємців та стимулювання їх до продовження  господарської  діяльності, необхідної для країни в складних умовах війни.

Вартовраховувати, що право не сплачувати ЄСВ під час воєнного стану не передбачає зарахування до страхового стажу періодів (місяців), в яких ЄВ не нараховувався та не сплачувався.

Зазначені особи розрахунокєдиноговнеску у складіподатковоїдекларації не заповнюютьзаперіод, в якомуєдинийвнесок не нараховувався, не обчислювався та не сплачувався.

Відповідні зміни до розд. VIII «Прикінцеві та перехідніположення» Закону №2464 внесені Законом Українивід 15.03.2022 № 2120-IХ «Про внесеннязмін до Податкового кодексу України та іншихзаконодавчихактівУкраїнищододії норм на періоддіївоєнного стану».

  • ГУ ДПС у Київській області

 

Після закінчення терміну дії ліцензії, виданої на 5 років, суб’єкт господарювання повинен отримати нову ліцензію

 

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що порядок видачі та анулювання ліцензій, зокрема, на виробництво алкогольних напоїв або тютюнових виробів визначено Законом України від 19.12.1995 року №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 481).

Статтею 4 Закону №481 передбачено, що  ліцензії видаються безстроково, а плата за них справляється щорічно.

При цьому, Законом №481 не передбачено продовження ліцензії на виробництво алкогольних напоїв або тютюнових виробів на безстроковий період, після закінчення терміну її дії, якщо така ліцензія видавалась терміном на 5 років, тобто, до внесення змін у Закон № 481.

Таким чином, СГ після закінчення терміну дії ліцензії, виданої на 5 років, повинен отримати нову ліцензію.

 

Арешт коштів на рахунку платника податків здійснюється виключно на підставі рішення суду

 

Головне управління ДПС у Київській області інформує, що відповідно до п.94.4 ст. 94.4 Податкового кодексу України, арешт може бути накладено контролюючим органом на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.

Адміністративний арешт коштів на рахунку платника податків може бути застосовано контролюючим органом виключно на підставі рішення суду, шляхом звернення контролюючого органу до суду -п.п. 94.6.2 п. 94.6 ст. 94 ПКУ.

Звільнення коштів з-під арешту банк або інша фінансова установа здійснює за рішенням суду.

  • ГУ ДПС у Київській області

 

Операції з постачання послуг з харчування, що звільняються від оподаткування ПДВ

 

Головне управління ДПС у Київській області нагадує, що відповідно до п.п.«в» - «д» пп.197.1.7 п.197.1 ст.197 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування операції з постачання послуг, зокрема, такі послуги  з харчування:
- харчування та облаштування на нічліг та надання інших соціальних послуг бездомним особам у центрах обліку, закладах соціального захисту для бездомних осіб, а також особам, звільненим з місць позбавлення волі, у центрах соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі;
 - харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладах та громадян у закладах охорони здоров’я. Порядок надання таких послуг затверджується Кабінетом Міністрів України;
 - харчування, забезпечення майном, комунально-побутовими та іншими послугами, що надаються особам, які утримуються в установах пенітенціарної системи, а саме:

харчування, у тому числі приготування їжі;

забезпечення одягом, білизною, взуттям та постільними речами;

користування кімнатами тривалих побачень;

послуги поштового та телефонно-телеграфного зв’язку;

постачання продуктів харчування і предметів першої необхідності;   

ремонт взуття та одягу;

додаткове медичне обслуговування;

банно-пральні послуги;

прокат кіно- та відеофільмів, культурно-освітні заходи;

- харчування, забезпечення майном, комунально-побутовими та іншими соціальними послугами за рахунок державних коштів, що надаються особам, які утримуються в реабілітаційних установах, територіальних центрах соціального обслуговування (надання соціальних послуг), установах, підприємствах, організаціях всеукраїнських громадських об’єднань осіб з інвалідністю та їх спілок, які займаються реабілітацією, оздоровленням та фізкультурно-спортивною діяльністю, центрах обліку та закладах соціального захисту для бездомних осіб, центрах соціальної адаптації осіб, звільнених з місць позбавлення волі, санаторіях для ветеранів та осіб з інвалідністю, будинках-інтернатах для громадян похилого віку, осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю, психоневрологічних та спеціалізованих будинках-інтернатах, пансіонатах для ветеранів війни і праці, геріатричних пансіонатах.

  • ГУ ДПС у Київській області

 

Чи має право ФОП бути одночасно найманим працівником

 

Головне управління ДПС у Київській області повідомляє, що відповідно до  з п.п. 14.1.226 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України,самозайнята особа – це платник податку, який є фізичною особою - підприємцем або провадить незалежну професійну діяльність за умови, що така особа не є працівником в межах такої підприємницької чи незалежної професійної діяльності.

Працівник - це фізична особа, яка безпосередньо власною працею виконує трудову функцію згідно з укладеним з роботодавцем трудовим договором (контрактом) відповідно до закону - п.п. 14.1.195 п. 14.1 ст. 14 ПКУ.

Таким чином, трудовий договір укладається роботодавцем з фізичною особою, а не з фізичною особою - підприємцем.

Згідно з п. 1 Положення про Міністерство економіки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.08. 2014 року № 459 зі змінами та доповненнями, Міністерство економіки України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику, зокрема, у сфері праці, трудових відносин.

Виходячи з викладеного, з питання трудових відносин платник податків - фізична особа - підприємець може звернутися до Міністерства економіки України.

  • ГУ ДПС у Київській області

 

Відбулося засідання представників громадських організацій з питання створення ініціативної групи Громадської ради Гостомельскої селищної військової адміністрації. Обговорювалися робочі питання стосовно кількісного складу ініціативної групи, підготовки необхідних документів тощо. Громадська рада має консолідувати спільні зусилля для відбудови Гостомельської ОТГ.

В її компетенції подання пропозицій щодо підготовки проєктів розпоряджень ГСВА у певних сферах. Громадська рада також матиме можливість проводити громадську експертизу, організовувати публічні заходи для обговорення актуальних питань з вирішення певних проблем,  інформувати громадськість про свою діяльність шляхом розміщення інформації в ЗМІ. Про час проведення наступних зборів буде повідомлено додатково.

Актуальну інформацію читайте на за посилання на Телеграм-каналі та Фб.
Посилання:
https://t.me/hostomel_ukraine
https://www.facebook.com/hostomel.ukraine/

 

Стан готовності об’єктів інфраструктури до опалювального сезону на сьогодні складає майже 60%. Про це повідомив Прем’єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Уряду 5 серпня.

«Робота з підготовки йде щоденна. Стан готовності житлових будинків до опалювального сезону 56%, мереж – 57%, об’єктів теплопостачання – 58%. Вже 141 об’єкт теплопостачання відремонтовано. Дві ТЕЦ, які зазнали пошкоджень від обстрілів, вже відновлено. Створюється резервний запас обладнання на випадок пошкодження інфраструктури в опалювальний сезон. На ці потреби Уряд виділив 1,4 млрд грн», — відзначив Денис Шмигаль.

Прем’єр-міністр наголосив, що один із ключових аспектів підготовки до осінньо-зимового періоду — це накопичення енергоресурсів. За його словами, на складах уже є 1,8 млн тонн вугілля, тоді як у жовтні має бути 2,5 млн тонн. Глава Уряду дав завдання Міністру енергетики Герману Галущенку тримати це питання на особистому контролі.

«Стосовно газу, то вже закачано 12,1 млрд кубів. План Міністерства енергетики — 19 млрд куб. м на опалювальний сезон. Такий план передбачає можливість використання 2,6 млрд кубічних метрів газу для потреб ТЕС і ТЕЦ у разі реалізації різноманітних військових ризиків. Тобто, враховуємо всі можливі сценарії, аби українці взимку були з теплом», — підкреслив Денис Шмигаль.

Також Прем’єр-міністр відзначив, що енергетична система України працювала і працює стабільно. Експорт електроенергії в Європу продовжується, що дає змогу, зокрема, не підвищувати тарифи для населення.

 

Вони проводятья вже кілька місяців поспіль. Відтак 5 серпня в селі Озерах побували лікарі Академії медичних наук України. Медичний рейд організовано за сприяння ГСВА та Гостомельского КНП Медико-санітарний Центр первинної допомоги, очолюваний Оленою Юзвак. Саме вона є ініціатором виїзних медичних десантів з відомих закладів столиці. Відтак, як повідомила фельдшер пункту здоров'я села Озер Ганна Мудра, яка очолює цю установу вже 45 років, щотижня в їхнє село приїжджають виїзні бригади медиків з таких організацій як "Лікарі світу", Академія сімейної медицини, та лікарі закладу про який ми повідомили вище. Окрім огляду фахівців, зокрема вузьких спеціалістів: ендокринолога, окуліста, лора, кардіолога, було зроблено ЕКГ, аналіз цукру в крові, а також безкоштовно роздано необхідні медичні препарати. Медичні рейди продовжуватимуться, це дуже важливо в час воєнного стану та деокупації, коли було атаковано не тільки садиби наших населенних пунктів, а й здоров'я. Відрадно, що до цього з розумінням ставляться лікарі столиці, які виступають волонтерами й самі їдуть до людей.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Велике плетіння захисних сіток продовжується вже кілька місяців поспіль. Колись збиралися разом, щоб вишивати хрестиком на полотні, й ці візерунки творилися під народні пісні. Очільниця відділу культури, спорту та молоді Катерина Павленко не забула за ці традиції. Під час плетіння завжди жива музика чи пісні, інші настроєві дійства. Сьогодні кожен має щось зробити для нашої Перемоги, в героїчному Гостомелі все більше громадян роблять все можливе для цього. Тільки в липні місяці з Гостомельської ОТГ було відправлено 25 сіток на фронти нашої Неньки.

 

 

9 серпня 2022 року – останній день подання Декларації з  податку на прибуток підприємств за півріччя 2022 року

 

Головне управління ДПС у Київській області звертає увагу платників податків, що 09 серпня 2022 року завершується кампанія декларування  податку на прибуток підприємств за півріччя 2022 року платниками, у яких податковий період дорівнює календарному кварталу та податкової декларації з податку на прибуток підприємств за угодою про розподіл продукції за ІІ квартал 2022 року, - п.п. 49.18.2 п. 49.18 та п. 49.19 ст. 49, п. 137.4 ст. 137, п.п. «е» п. 336.1 ст. 336 розділу XVIII  Податкового кодексу України.

Нагадаємо, щоДекларація подається  за оновленою формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів України від 10.02.2022 №58 (набрав чинності 15.03.2022.
На вебпорталі ДПС у рубриці Електронна звітність/Платникам податків про електронну звітність/Інформаційно-аналітичне забезпечення/Реєстр форм електронних документів розміщені електронні форми Декларацій з додатками, які приймаються з 01.07.2022 року за ідентифікаторами форм:

     J0100122 – для юридичних осіб;

     F0100722 – для фізичних осіб;

     J0100922 – для інститутів спільного інвестування;

     J0100522 – для виробників сільськогосподарської продукції за рік (річний податковий (звітний) період починається з 01 липня минулого звітного року і закінчується 30 червня поточного звітного року.

ГУ ДПС у Київській області

 

До 01 вересня 2022 року триває кампанія  одноразового  (спеціального) добровільного декларування

 

Головне управління ДПС  у Київській області нагадує, щов період з 01 вересня 2021 року до 01 вересня 2022 року в Україні триває кампанія  одноразового  (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, яке  передбачає сплату збору з одноразового  (спеціального) добровільного декларування.

Збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування - це одноразовий обов’язковий платіж, розмір якого самостійно розраховується декларантом з вартості належних йому активів з урахуванням ставок такого збору, визначених цим підрозділом, та відображається ним в одноразовій (спеціальній) добровільній декларації.

Нагадаємо, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування є особливим порядком добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Скористатисяодноразовим (спеціальним) добровільнимдекларуваннямможутьфізичні особи - резиденти, у тому числісамозайняті особи, а такожфізичні особи, які не є резидентами України, але якібули резидентами на момент отримання (набуття) об’єктівдекларуваннячи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунокякихбулиотримані (набуті) об’єктидекларування, і яківідповідно до ПКУ є чибулиплатникамиподатків.

Звертаємоувагу, що особи, якімають право скористатися правом на одноразове (спеціальне) добровільнедекларування та не скористалися таким правом, вважаються такими, щоповідомиликонтролюючий орган про відсутність у власності станом на дату завершенняперіодупроведення одноразового (спеціального) добровільногодекларуванняактивівфізичної особи, одержаних (набутих) за рахунокдоходів, зяких не сплаченоабосплачено не в повномуобсязіподатки і зборивідповідно до податковогозаконодавства на момент нарахування (отримання) таких доходів та/або склад та обсяг таких активівперебуває в межах, встановлених п.10 підрозділу 9 прим.4розд.ХХ ПКУ.

ГУ ДПС у Київській області

 

Дії платника у разі помилкового  подання  звітності, яку подавати не потрібно, абоподання її не до того контролюючого органу

Головне управління ДПС  у Київській області повідомляє, що відповідно до п. 49.8. ст. 49 ПКУ, прийняття податкової декларації є обов’язком контролюючого органу, а під час прийняття податкової декларації уповноважена посадова особа контролюючого органу, в якому перебуває на обліку платник податків, зобов’язана перевіряти наявність та достовірність заповнення всіх обов’язкових реквізитів, передбачених п.п. 48.3 та 48.4 ст. 48 ПКУ.

Решта показників, зазначених у податковій декларації, до її прийняття перевірці не підлягають.

Якщо у майбутніх податкових періодах платник податків самостійно (у тому числі за результатами електронної перевірки) виявляє помилки, що містяться у раніше поданій ним податковій декларації (крім обмежень, визначених ст. 50 ПКУ), він зобов’язаний надіслати уточнюючий розрахунок до такої податкової декларації за формою чинного на час подання уточнюючого розрахунку.

Тобто, в разі помилкового подання податкової звітності (подання звітності, яку взагалі не потрібно подавати, чи подано не до того контролюючого органу), платник податків повинен вчинити таким чином:

- до закінчення граничного строку подання такої податкової звітності - подати податкову звітність з ознакою «Звітна нова» та зменшити податкове зобов’язання;

- після граничного терміну подання такої податкової звітності та виникнення податкових зобов’язань,-  подати податкову звітність з ознакою «Уточнююча» та зменшити податкове зобов’язання.

ГУ ДПС у Київській області

 

Сервіс «Дані про взяття на облік платників» дає змогу перевірити дані про взяття на облік ПП

 

Головне управління ДПС  у Київській області повідомляє, що  на вебпорталі ДПС розміщено Електронний кабінет, який дає змогу платникам податків, зокрема, скористатися сервісом «Дані про взяття на облік платників».

Сервіс доступний у відкритій та приватній частинах Електронного кабінету, розміщеного на вебпорталі ДПС за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua.Роботув приватній частиніЕлектронного кабінету платники податків здійснюють з використанням кваліфікованого електронного підпису, сертифікованого  будь-яким Кваліфікованимнадавачем електронних довірчих послуг.

Щоб перевірити дані про взяття на облік платників податків,  потрібно здійснити пошук за податковим номером (серією та номером паспорта), або найменуванням/ПІБ платника податків.

ГУ ДПС у Київській області

 

Майно, вилучене за рішенням керівника військово-цивільної адміністрації, звільняється з податкової застави

 

Головне управління ДПС  у Київській області нагадує, що Законом України від 15.03.2022  № 2120-IХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо дії норм на період дії воєнного стану» внесено зміни до Податкового кодексу України, та зокрема, пункт 69 підрозділу 10 розділу ХХ «Перехідні положення» доповнено новим підпунктом 69.21, яким встановлено, що майно платника податків звільняється з податкової застави з дня отримання рішення керівника військово-цивільної адміністрації про вилучення майна без застосування вимог ст. 92 ПКУ.

При цьому, в разі оплатного вилучення майна, такі кошти спрямовуються на погашення податкового боргу платника податків, майно якого вилучено.

ГУ ДПС у Київській області

 

Ломбарди,  що надають коштив позику, повинні проводити розрахункові операції із застосовуванням РРО/ПРРО

 

Головне управління ДПС  у Київській області повідомляє, що ломбарди належать до фінансових установ і здійснюють свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема, надання коштів у позику.

Пунктом 1 статті 3 Закону України від 06.07.1995  № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» встановлено, що суб’єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням електронних платіжних засобів, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також операції з приймання готівки для виконання платіжної операції зобов’язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій (РРО) або через зареєстровані фіскальним сервером контролюючого органу програмні РРО (ПРРО) зі створенням у паперовій та/або електронній формі відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом № 265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

Таким чином, суб’єкт господарювання, який здійснює свою діяльність у сфері надання фінансових послуг, зокрема, надання коштів у позику ломбардами, повинен проводити розрахункові операції із застосовуванням РРО або ПРРО.

ГУ ДПС у Київській області

 

Скільки повідомлень про суттєві зміни у майновому стані необхідно подати, якщо такий обов’язок виник декілька разів під час дії воєнного стану?

 

За кожним фактом отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку суб’єктом декларування на суму, яка перевищує 50 ПМ (2022 рік - 124050 грн.), подається окреме повідомлення про суттєві зміни у майновому стані.

Однеповідомлення про суттєві зміни у майновому стані подається у разі, якщо здійснено разовий видаток на суму, який перевищує 50 ПМ, пов’язаний із набуттям права на майно. У такому повідомленні у відповідних розділах зазначаються відомості щодо придбаного майна та здійсненого видатку (абз. 2 п. 6 Порядку інформування Національного агентства з питань запобігання корупції про суттєві зміни у майновому стані суб’єкта декларування, затверджений наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 № 450/21).

Посилання на документ:

 

Строки подання декларації у 2022 році

 

Фізичні особи подають документи, подання яких вимагається відповідно до норм чинного законодавства в документальній та/або електронній формі, протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану або стану війни за весь період обов’язку подати документи (Закон України від 03.03.2022 № 2115-ІХ «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»).

Початок перебігу строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов’язано його початок (ст. 253 Цивільного кодексу України).

Строк, що визначений місяцями, спливає у відповідне число останнього місяця строку (ч. 3 ст. 254 Цивільного кодексу України).

Декларація щорічна (з будь-якою позначкою) за 2021 рік подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня

2021 року включно) та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Декларація при звільненніякщо звільнення відбулось під час дії воєнного стану, подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

Така декларація подається за період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб’єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду, яким є останній день здійснення діяльності, яка передбачає обов’язок подання декларації, перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Єдиного державного реєстру декларацій, крім декларації кандидата на посаду (абз. 2 п.п. 2 п. 2 розд. ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затверджений наказом Національного агентства з питань запобігання корупції від 23.07.2021 № 449/21).

Декларація кандидата на посаду, якщо особу призначено на вакантну посаду державної служби або служби в органах місцевого самоврядування у період дії воєнного стану, подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.

Така декларація подається для забезпечення проведення спеціальної перевірки відповідно до ст. 56 Закону України «Про запобігання корупції».

Посилання на документ:

 

Сьогодні 45 багатодітних сімей отримали гігієнічні набори для жінок. Відтак на родину видавалося по 2 жіночі та 2 сімейні набори, включаючи спідню білизну. Допомогу надійшла від Oxfam (Велика Британія). Пошук доброчинних організацій працівниками ГСВА продовжується, стежте за повідомленнями видачі гуманітарки.

Актуальну інформацію читайте за посиланням в Телеграм-каналі та Фб.
Посилання:
https://t.me/hostomel_ukraine
https://www.facebook.com/hostomel.ukraine/

   

Новини