Неділя, 29 травня 2022 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Новини

Про це повідомили на сайті Київської обласної державної адміністрації.

 Мета проекту – зафіксувати руйнування, заподіяні населеним пунктам Київської області під час війни.

Зазначається, що за допомогою 3D-турів віртуальні відвідувачі зможуть потрапити в жахливу реальність, яку принесла з собою війна до Ірпіня, Бучі, Гостомеля, Горенки та інших містечок і сіл.

"Ініціатори проекту переконані, що після перемоги Київська область знову стане місцем для життя, де кожен хотітиме мати будиночок, займатиметься активним туризмом, дегустуватиме смачну їжу від локальних фермерів або усамітнюватиметься в етносадибі серед природи. Проте всі факти руйнувань на деокупованих територіях мають бути зафіксовані", – йдеться у повідомленні КОДА.

Автори проекту додали, що хочуть показати нащадкам, якою ціною Україна боролася за свободу та незалежність.

Перейти в VR-музей можна за цим посиланням.


З 15 травня в Київській області та в місті Києві комендантська година розпочинатиметься на годину пізніше. Тимчасові обмеження діятимуть щодня з 23:00 до 5:00. Такі заходи запроваджуються до 22 травня.

Нагадуємо, під час комендантської години забороняється виходити на вулицю, перебувати в інших громадських місцях, пересуватися транспортом або пішки. Виняток – наявність у людини спеціальної перепустки встановленого зразка та посвідчення особи.

«Невеликі послаблення в часових рамках комендантської години зовсім не означають, що час розслабитися. Небезпека від військової агресії з боку росії на Київщині ще зберігається. Тому звертаюся до кожного – дотримуйтеся тих тимчасових обмежень, що запроваджуються на державному та місцевому рівнях, не нехтуйте сигналами повітряної тривоги та бережіть себе і близьких вам людей. Ми обов'язково переможемо!», – зазначив голова Київської обласної військової адміністрації Олександр Павлюк.


Додаткових вихідних у травні не буде

Традиційних вихідних, які мали українці в травні, не буде. Йдеться про вихідні на День праці 1 травня та День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 9 травня. Законом України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» було встановлено нові правила вихідних днів під час війни.

Не всі внутрішньо переміщені особи будуть отримувати допомогу від держави

Від травня правила виплат допомоги внутрішньо переміщеним особам (ВПО) змінилися. Ідеться про щомісячну допомогу в 2000 грн на дорослого та 3000 грн на дитину чи людину з інвалідністю. Від травня допомогу виплачуватимуть лише переселенцям, які перемістилися з регіонів, де відбуваються бойові дії, або з окупованих місць, або тим переселенцям, чиє житло внаслідок війни виявилося зруйнованим чи непридатним для проживання (про що подано заявку в «Дії»). Інші категорії переселенців не будуть отримувати допомогу.

Ціни на пальне зростатимуть

Підвищення цін на пальне на АЗС в окремих регіонах країни є результатом ударів по паливній інфраструктурі України. В першу чергу йдеться про знищення Кременчуцького НПЗ, який був основним виробником пального в Україні. І хоча, як повідомила перша віцепрем'єрка – міністерка економіки України Юлія Свириденко, дефіцит пального в найближчі сім днів буде ліквідовано, очікується подорожчання нафтопродуктів.

Зміниться порядок нарахування пенсій у разі втрати годувальника

Члени родин осіб, зниклих безвісти, зможуть отримати пенсію із втрати годувальника. Подати заяву про безвісти зниклу людину можна за телефоном гарячої лінії Національної поліції: 089 420 18 67. Через місяць від дати внесення інформації про зникнення людини до Єдиного реєстру досудових розслідувань члени сім’ї таких людей можуть отримувати пенсії.

«ПриватБанк» закриє деякі рахунки

Від 1 травня «ПриватБанк» закриває рахунок «Бонус+». Всі невикористані кошти на віртуальних рахунках будуть спрямовані на потреби армії та відновлення України.

Змінився порядок продовження та перепризначення всіх видів соцвиплат

Кабінет Міністрів України скасував процедури, пов'язані з наданням підтверджувальних документів для продовження виплат чи їх перепризначення. На практиці це означає, що якщо раніше до певного терміну потрібно було надавати до соціальної служби документи для продовження виплат, то тепер їх будуть нараховувати автоматично. А документи потрібно буде надати через місяць після того, як закінчиться воєнний стан.

Втрачено посвідчення багатодітної родини. Серія БС номер 456551.
Видано відділом у справах дітей Гостомельської селищної ради. Мати - Скуратівська Надія Юріївна, батько - Скуратівський Ростислав Васильович. Видано 2 червня 2021 року

До уваги

жителів м. Гостомель

З 02.05.2022 починають роботу приміські пасажирські маршрути загального користування а саме

№ 389 м.Гостомель Крохмальний завод – м. Київ ст.М. Академмістечко

Початок руху з м. Гостомель 7:00 кінець руху з м. Київ 20:00 інтервал руху кожну годину.

    № 386/774 с.Лубянка-Київ

Початок руху з с.Лубянка 6:00 буде виконуватися тільки один рейс.

                      з м. Київ 17:00 буде виконуватися тільки один рейс.

   Шибене-Київ

Початок руху з с Шибене о 7:00 за детальною інформацією що до інтервалів руху Шибене-Київ звертатися за тел.+380 96 615-92-56

                                   Розклад руху 389 маршруту

ГОСТОМЕЛЬ

Академмістечко

 

7-00

7-00 с.Блиставиця(околиця)

8-00

8-00 с.Блиставиця(околиця)

9-00

9-00 с.Блиставиця(околиця)

10-00

10-00

11-00

11-00

12-00

12-00

13-00

13-00

14-00

14-00

15-00

15-00

16-00

16-00

17-00

17-00

18-00 с.Блиставиця(околиця)

18-00

19-00 с.Блиставиця(околиця)

19-00

20-00 с.Блиставиця(околиця)

з 10-00 віправлення з Крохмального  заводу

Рейс буде здійснюватися по маршруту

с.Блиставиця(околиця)

Крохмальний завод

Війсковє містечко

вул.Польва

вул.Свято-Покровська

ст.м.Акамеммістечко.

ps :графіки руху будуть ущільнюватись по мірі зростання кількості пасажирів про що буде повідомлятись додатково в об’явах в транспортних засобах.

Насамперед, майте правовстановлюючі документи при собі. Документи, які підтверджують право власності на квартиру (оригінали) потрібно покласти до "тривожної валізи" і носити їх із собою. Які це можуть бути документи:

•    угода про купівлю-продаж нерухомості;

•    свідоцтво про право власності на нерухомість;

•    свідоцтво про право на спадщину;

•    договір дарування;

•    державний акт на земельну ділянку;

•    витяг з реєстру прав на нерухоме майно та технічний паспорт.

Якщо є можливість, необхідно зробити з них копії і зберігати в іншому місці (в гаражі, на дачі, врешті, закопати в землю).

Можна також сфотографувати їх та відправити на віртуальне зберігання, у так зване хмарне сховище, або просто банально на свою електронну пошту. Але треба бути обережними з паролями.

Утім, якщо все це втрачено, у розпач також впадати не варто, існують відповідні реєстри, тому в переважній більшості всі документи можна буде відновити. Однак зараз державні реєстри працюють з перебоями.

Якщо в все-таки трагедія трапилася, то алгоритм дій наступний:

1. Знайдіть нове житло

Очевидно, у вас - шок, але найголовніше – ви живі. Зараз вам необхідно знайти прихисток і засоби для існування. Це дасть можливість діяти далі. Якщо у вас немає родичів чи знайомих, які можуть допомогти з новим житлом, звертайтеся відразу до місцевої адміністрації (звісно, якщо ви знаходитеся не під окупацією), там ви отримаєте прихисток, засоби першої необхідності, можливо - грошову допомогу.
 

2. Задокументуйте та зафіксуйте збитки

Ми живемо в правовій державі, тому без необхідного мінімуму юридичних дій не обійтися.

2.1. Викличте Нацполіцію та ДСНС.

Вам необхідно зафіксувати як сам факт знищення чи пошкодження майна, так і розмір потенційних збитків. Хоча до війни в цьому плані ніхто не готувався, але алгоритм дій не особливо відрізняється від мирного часу.

На місце події, якщо це можливо, необхідно викликати представників ДСНС та правоохоронців, які складуть відповідні документи.

Фіксація порушень і збитків потрібна для міжнародного суду над росією, а, також - для отримання компенсації постраждалим.

Представники ДСНС та Національної поліції задокументують сам факт руйнування та складуть акт (чи акти). Вам необхідно отримати його копію та зберігати для подальших дій.

2.2. Зробіть фото

Крім того, самостійно ретельно сфотографуйте та зніміть на відео наслідки руйнувань з різних ракурсів. Постарайтеся, щоб на фото була зафіксована дата (налаштування смартфонів і фотоапаратів це дозволяють). Важлива не кількість фото, а прив’язка до місцевості з різних ракурсів і чітке розуміння масштабу руйнувань.

2.3. Складіть акт про руйнування з допомогою сусідів

Це не буде зайвим і в разі складання такого акту правоохоронцями, а за їх відсутності, тим паче. Чітко вкажіть повні прізвища, ім’я та по батькові тих, хто підписує цей акт та їхні координати, адресу самої події та дату складання акту.

Завантажити зразок акту про руйнування у форматі .docx
 

2.4. Зберіть інші докази

Важливо по максимуму збирати всі можливі докази руйнування. Якщо про те, що ваше майно знищене, писали ЗМІ, збережіть посилання на репортажі та зробіть скріншоти матеріалу. Якщо органи місцевої влади складали акт про руйнування, теж дістаньте його копію, знадобляться свідчення сусідів та очевидців.

Рухоме майно

Як і у випадку з нерухомістю, тут теж треба все документувати. Алгоритм приблизно той самий, що і з квартирами та будинками, однак підтвердженням вартості, наприклад, телевізора чи холодильника буде його паспорт та чек з магазину.

Тому шанси на компенсацію за рухоме майно менші, однак не варто переживати, документуйте, що можете.
 

3. Складіть та подайте заяву про вчинення злочину до правоохоронних органів із залученням доказів руйнування майна. Не забудьте отримати дані щодо реєстрації заяви про кримінальне правопорушення.
 

4.  Подайте заяву на отримання компенсації

4.1. Компенсація від страхової компанії

Якщо ваше майно застраховане, то тут питання складне. Швидше за все, в договорі страхування прописано, що страхова компанія не несе відповідальності за цим договором у разі настання форс-мажорних обставин. А війна і є таким форс-мажором. Проте, уважно перечитайте ваш договір, раптом саме ваша ситуація буде підпадати під страховий випадок, наприклад, авто пошкоджене унаслідок ДТП.

4.2. Компенсація від держави

В  Україні створюються спеціальний фонд для компенсації громадянам за втрачене житло. Очікується, що в застосунку "Дія" держава почне реєструвати інформацію про пошкоджене та зруйноване майно громадян України. Яким чином буде надаватися компенсація, поки не відомо. Наразі доступний сайт https://damaged.in.ua/, завантажте на нього інформацію про пошкоджене майно для подальшого відшкодування.
 

5. Повідомте про воєнний злочин

Усі докази будуть використовуватись для притягнення росії до відповідальності у Міжнародному кримінальному суді у Гаазі та спеціальному трибуналі після його створення.

Існує кілька ресурсів, через які можна подати докази, ці дані будуть акумульовані, опрацьовані та оперативно і без змін передані у відповідні органи. Щоб надати докази, потрібно перейти на сайт https://dokaz.gov.ua або https://russiancrime.org, залишити інформацію про себе, докладно описати порушення, а також завантажити фото або відеопідтвердження.

 

Шановні мешканці громади!??
Повідомляємо:
?Наразі діє 5 пунктів видачі гум.допомоги:
1. м. Гостомель (Будинок культури, біля стадіону)
2. м. Гостомель (Ліцей #1)
3. м. Гостомель (Клуб 4 Леви, Баланівка)
4. с. Озера (Будинок культури)
5. с. Горенка (Сел.рада)
? В ГОСТОМЕЛІ ПРАЦЮЄ ГАРЯЧА ЛІНІЯ:
?0800332868?
(для звернення громадян)
? В сел. раді працює ЦНАП:
Графік роботи:
Пн-Пт 10:00-17:00
Сб,Нд - вихідний (буде можливість прийому заяв)
? І головне:
Голова військово-цивільної адміністрації сел.Гостомель - Тарас Думенко - офіційно , приймає громадян за попереднім записом і в порядку живої черги!
Графік прийому:
Вт 16:00 - 17:00
Чт 12:00 - 13:00
Сб 14:00 - 15:00
Запис проводиться за номером гарячої лінії або у ЦНАПі (вул.Свято-Покровська, 220)
? На останок нагадуємо про те, що 101, 102, 103 - приймають звернення і ПРАЦЮЮТЬ в посиленому режимі!
?101 - ДСНС (щодо розмінування)
?102 - ПОЛІЦІЯ (якщо виявили правопорушення)
?103 - ШВИДКА ДОПОМОГА (бо здоров'я - це найважливіше, що в нас є!)
Шануймося! І все буде УКРАЇНА!??
 
 
 
 
 

Протягом 16 квітня електромонтерам ДТЕК вдалося відновити електропостачання для 7057 родин у 23 населених пунктах Київської області. Зокрема:
✅️Повністю відновили електропостачання у Вишгородському районі у селах Прибірськ, Пироговичі, Шпилі, Леонівка, Зимовище, Рудня-Тальська, Рудня-Шпилівська, Катюжанка, Дудки, Абрамівка, Володимирівка, Савенки, Рудня-Димерська, Вахівка, Любидва, Гута, Димер, Литвинівка, Рикунь, Глібівка, Демидів.
✅️Також частково вдалося подати напругу смт. Гостомель, м. Ірпінь, м. Буча.

‼️Однак, вранці 17 квітня, через ворожий обстріл була пошкоджена одна з високовольтних підстанцій Броварського району. Через це без світла лишилось понад 25 тисяч споживачів. Спеціалісти компанії за менше, ніж 3 години заживили більшу частину клієнтів та лікарні у м. Бровари. Наразі енергетики роблять все можливе для того, щоб відновити електропостачання міського водоканалу та всіх клієнтів до кінця дня.

Також сьогодні 17 квітня енергетики планують виконувати роботи з відновлення електропостачання ще у 27 населених пунктах Броварського, Бучанського та Вишгородського районів.

«Наразі ми говоримо лише про розмінування населених пунктів і доріг. Щоб розмінувати таку велику територію, нам потрібні величезні сили і засоби та мінімум рік інтенсивної роботи. Тому ми поки що говоримо про місця, де люди проживають. Бо дуже багато «сюрпризів» нам залишив ворог», - повідомив в ефірі телемарафону керівник Київської ОВА Олександр Павлюк.

 Джерело: ITV News

 Тепер можна щодня відслідковувати детальну динаміку робіт з розмінування (кількість виїздів, площу розмінованих територій та кількість розмінованих вибухонебезпечних предметів) у розрізі регіонів https://bit.ly/3vclOx3.

Подати заявку на пошук вибухонебезпечних предметів та відслідковувати статус її виконання можна через сторінку з інтерактивною карткою на сайті:

https://bit.ly/3jQUBuJ або за номером 101

 

Джерело: ITV News

 

Упродовж минулої доби, 13 квітня, рятувальники обстежили такі населені пункти Бучанського, Броварського та Вишгородського районів, як:

❗️Ірпінь,

❗️Буча,

❗️Бородянка,

❗️Іванків,

❗️Гостомель,

❗️Димер,

❗️Гоголів,

❗️Бервиця,

❗️Плоське,

❗️Мила,

❗️Озерщина,

❗️Дмитрівка,

❗️Демидів,

❗️Козаровичі,

❗️Стоянка,

❗️Рудницьке,

❗️Лук'янівка,

❗️Перемога,

❗️Селище,

❗️Велика Димерка,

❗️Богданівка,

❗️Залісся,

❗️Рудня Шпилівська,

❗️СТ "Чайка",

❗️СТ "Книга".

 

?️Загалом йдеться про 559,91 га території та 14 об'єктів інфраструктури.

 

❌️У ході робіт фахівці ДСНС знешкодили 499 вибухонебезпечених предметів.

 

?Натомість усього з початку робіт було перевірено:

?1041 га території,

?560 об’єктів,

?72,825 км автомобільних доріг та 252,3 км ліній електропередач,

?2 км газопроводу.

 

❌️Знешкоджено 13 936 одиниць вибухонебезпечених пр

Новини