Понеділок, 29 травня 2023 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Місце розташування:   м. Буча, вул. Яблунська, 129;
Тел. 96-029;  черговий: 96-024. Військовий комісар: Кондратенко Володимир Костянтинович

Пам`ятка учасника АТО

Статус сім`ї загиблого

Виплати членам сім`ї загиблого 

 

 

Верховна Рада України ухвалила Закон «Про внесення змін до Закону України „Про військовий обов’язок і військову службу“ (щодо уточнення строків військової служби за контрактом)»

Законодавчим актом встановлено конкретні терміни військової служби за контрактом під час дії особливого періоду, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану.

Згідно із Законом, «Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які вислужили під час дії особливого періоду не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється 6 місяців. Строк проходження військової служби для таких військовослужбовців може бути продовжено за новими контрактами на строк 6 місяців.

       У разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію дія таких контрактів припиняється достроково».

       Відповідні зміни внесено до Закону «Про військовий обов’язок і військову службу».

 

 

ДО АРМІЇ – НА ВІЙСЬКОВУ СЛУЖБУ ЗА КОНТРАКТОМ

 Одним з нагальних питань реформування Збройних Сил України є перехід до комплектування посад рядового та сержантського складу військовослужбовцями, які проходять військову службу за контрактом. Загалом прибічники служби за контрактом найчастіше посилаються на світову тенденцію до професіоналізації армій. Нині повністю професійні армії мають понад п’ятдесят держав світу. Серед них – як високорозвинуті країни (Сполучені Штати Америки, Канада, Австралія, Японія, Великобританія тощо), так і ті, що мають досить низький економічний потенціал (Індія, Пакистан, Нігерія, Філіппіни).

На жаль, протягом останніх років в Україні відбувалися зниження показників щодо стану здоров’я, морально-ділових якостей юнаків, які підлягають призову на строкову військову службу та є основним контингентом для подальшого відбору на службу за контрактом.

Саме тому можна зрозуміти сподівання на швидке вирішення цих та інших армійських проблем за рахунок повного переходу на контрактну систему комплектування рядовим і сержантським складом, організації професійно-психологічного відбору кандидатів на службу за контрактом. Зокрема, перехід на контрактну систему комплектування повинен змінити на краще ситуацію з укомплектованістю військ, забезпечити чіткішу мотивацію військовослужбовців до сумлінного виконання своїх обов’язків. Це сприятиме підвищенню рівня професіоналізму армії, докорінно змінить характер служби і атмосферу армійського життя, зміцнить військову дисципліну, покращить взаємини серед військовослужбовців, морально-психологічний клімат у військових колективах і врешті-решт забезпечить престижність військової служби.

Важливими мотивами прийому на контрактну службу у Збройних Сил України є:

 1. Гарантоване робоче місце в умовах значного рівня безробіття в країні.

Високе, порівняно з цивільними професіями, грошове забезпечення, яке, до того ж, постійно підвищується. З 1.01.2016 року. грошове забезпечення військовослужбовцям підвищилося і становить від 7000 до 9000 грн. на місяць. Військовослужбовці, які проходять службу в зоні АТО, отримують грошове забезпечення в розмірі від 10300 до 11900 грн. на місяць.

 1. Крім щомісячного грошового забезпечення, виплачується щорічна матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, матеріальна допомога на оздоровлення (при відбутті у відпустку), щорічна одноразова грошова винагорода за підсумками року.
 2. Безоплатне забезпечення речовим майном.
 3. Можливість особистого фізичного розвитку, ведення здорового способу життя. В армії виховується мужність, впевненість в собі, дійсно чоловічий характер.
 4. Перебування в морально здоровому військовому колективі при існуючих в цивільному оточенні проблемах з алкоголізмом, наркоманією, токсикоманією, СНІДом тощо.
 5. Можливість заочного навчання під час служби у цивільних навчальних закладах.
 6. Перспектива навчання у військових інститутах з отриманням офіцерського звання.
 7. Безкоштовне медичне забезпечення.
 8. Залишається діючою норма законодавства щодо 25%-оплати за користування житлово-комунальними послугами учасниками бойових дій.
 9. Більш ранній, у порівнянні з цивільним населенням, вихід на пенсію при значно вищому розмірі пенсій; при виході на пенсію з вислугою понад 25 років – довічна 50% знижка по оплаті житлово-комунальних послуг та інші пільги.
 10. Гарантована щорічна відпустка терміном від 30 діб.

 

Президентом України та Урядом України приймаються дієві заходи щодо підвищення рівня соціально-правового захисту військовослужбовців-контрактників.

 

На військову службу за контрактом для заміщення посад рядового та сержантського складу можуть зараховуватися громадяни України призовного віку, які мають рівень освіти не нижче базової загальної середньої і не проходили строкової військової служби, військовозобов’язані, які не мають військових звань офіцерського складу, з відповідною спеціальною підготовкою та жінки, віком від 18 до 40 років. Укладання контракту можливе на термін від 3 років.

Крім того, з громадянами віком від 18 до 60 років можливе укладання короткострокового контракту на проходження військової служби до закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію.

Для військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період, які вислужили під час дії особливого періоду не менше 11 місяців, осіб, звільнених з військової служби під час дії особливого періоду, які приймаються на військову службу за контрактом у період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) або оголошення рішення про демобілізацію, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється 6 місяців.