Середа, 28 вересня 2022 |

Зауважив начальник ГСВА Сергій Борисюк, який відвідав село, зокрема вулицю Садову. «Я знаю, що, сьогодні багато говорять про міста-герої, але на жаль мало уваги приділяється селам, але саме вони були героїчним рубежем в обороні Києва, через що зазнали масштабних руйнувань. Сьогодні в Горенці багато мешканців, не мають даху над головою. В самій лише Горенці зруйнувано близько 1190 будинків. У Гостомелі під час бойових дій постраждало понад 3363 будинків – це майже половина всіх споруд міста. 12% будівель повністю знищені, ще майже 8% зазнали сильних руйнувань. Не буду продовжувати цю сумну статистику, скажу що за оцінками спеціаліств вартість завданих збитків Гостомельській ОТГ становить мілярди гривень. Звичайно це не підйомні кошти для нашої громади. Наразі  будемо опрацьовувати програми допомоги нашим селам. Для тих, хто втратив житло будується модульне містечко, виділяються кошти відділом соцзахисту, розумію, що цього не достатньо. Тому ми всі зусилля будемо спрямовувати на те, щоб мати ефективні інструменти вирішення цих проблем».