П'ятниця, 27 листопада 2020 |

Чому вони такі особливі? Бо стартувала децентралізація, місцеві ради отримають більше повноважень, на місцях залишатимуться значніші кошти в бюджетах. Тому ми повинні бути дуже зваженими, щоб не помилитися з вибором! Варто зауважити, що голосування цього року теж особливе, варто подбати про індивідуальний захист та краще прийти зі своєю ручкою. Більш детально про вибори в рубриці офіційного сайту «Вибори»

Скільки буде бюлетенів

Більшість українців на цих виборах отримають по чотири бюлетені. По одному для голосування за депутата обласної ради, депутата районної ради, депутата міської (чи селищної/сільської) ради громади і ще один за голосування за голову громади.

Є, звичайно, винятки – міста із районними радами (як-от, Житомир чи Ірпінь), в яких голосуватимуть ще й за депутатів цих рад.

Як голосувати

У бюлетені потрібно буде зробити дві позначки – по-перше, поставити галочку біля партії, за яку хочете голосувати, а потім вивести трафаретну цифру напроти кандидата від партії.

Важливо, що на кожному окрузі буде свій список кандидатів, спільним буде лише так званий закріплений кандидат, який буде вписаний поруч із назвою партії і гарантовано стане депутатом, якщо партія подолає прохідний бар'єр у 5%. Ви можете голосувати лише за партію і не обирати кандидата, але ви не можете вибрати кандидата і не поставити відмітки біля партії. Так само не можна проголосувати за одну партію, а кандидата обрати з іншої.

!