П'ятниця, 27 листопада 2020 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Незважаючи на виборчі перегони й брак коштів, селищний голова Юрій Прилипко знаходить можливості, щоб продовжувати роботи на об’єкті №1 селища ДНЗ на Остромирській. «Це буде новий великий світлий і сучасний дошкільний заклад,— зауважив очільник Гостомеля, взагалі ми запланували три ДНЗ, у новому році в нас буде більше можливостей в форматі ОТГ, тож будуватимемо й нові класні приміщення в існуючих школах ЗОШ №13 14, починали з нуля, але працюємо на результат. Згодом в Гостомельській ОТГ не буде черг в дошкільні заклади й освітні будуть оптимізовані».
PS
Проблема з влаштуванням дітейв ДНЗ властива не тільки Гостомелю, вона актуальна для всієї країни. Згідно статистики, на 100 місць у дитячих садках претендує в середньому 113 дітей. Власне, тому батьки вимушені ставати у чергу мало не з народження малюка.
Причини проблеми
Вона бере свій початок з часів розпаду СРСР. Нестабільна економіка та погіршення якості життя у 80-90-х роках минулого століття негативно позначилися на народжуваності. Багато садочків закрилися, а будівлі, в яких вони перебували, віддали під оренду. За даними Державної служби статистики, ще в 1990 році на території країни працювало більше ніж 24 тисячі дошкільних навчальних закладів, тимчасом як уже в 2000 році ця цифра впала до 15 тисяч.
Проте вже в середині нульових народжуваність почала підвищуватися і проблема нестачі садків ставала дедалі серйознішою. Станом на 1 вересня 2017 року черга в дитячі садки в Україні налічує 52,2 тисячі дітей. Особливо гостро питання стоїть у великих містах, де проживають найбільше дітей дошкільного віку. Наприклад, у Києві очікують на місце в садочку понад 8,5 тисяч дітей, а в Одеській області – понад 9 тисяч дітей.
Згідно з офіційною статистикою, зараз в Україні близько 15 тисяч дитячих садків усіх форм власності, які розраховані на 1 млн 125 тис. дітей. Але цього недостатньо. У міністерстві освіти визнають, що сьогодні у групах, де має бути до 20 дітей, навчається 40.

Новини