П'ятниця, 27 листопада 2020 |

Пік епідемії вірусних захворювань, в тому числі і коронавірусу, в Україні очікують у кінці листопада. Утім епідемія атакує увесь світ . У 10-мільйонній Чехії минулої доби було зафіксовано антирекорд - виявлено 11 984 нових випадків інфікування  COVID-19. В Україні-6719 випадків.

Укрінформ з посиланням на Міністерство охорони здоров’я ЧР повідомляє, що актуально хворими наразі вважаються 113 219 людей, загалом з початку епідемії інфікувалися 193 964 жителів ЧР. Померло за весь період епідемії 1 619, найбільша смертність за добу була зафіксована минулого понеділка – 94 людини.

Госпіталізовано 4 064 людей. За словами міністра Романа Примули, він очікує пік навантаження на лікарні 11 листопада.

Із середи, 21 жовтня, в республіці діє вимога носити маски не лише в приміщеннях і транспорті, але також «у громадських просторах під відкритим небом забудованої частини населених пунктів», якщо відстань між людьми становить менше двох метрів. Тим часом уряд терміново збирається, щоб обговорити нові карантинні обмеження, серед яких - закриття торгівельних центрів і перукарень. Утім, про повний локдаун, як це було на весні, наразі не йдеться.

Де в Україні ситуація найтривожніша?

Є сім областей, де найбільш тривожна ситуація зі спалахами в Україні. Це Харківська, Сумська, Хмельницька, Тернопільська, Рівненська, Житомирська, Полтавська області.

Їх визначили за трьома показниками - кількість нових хворих на день, кількість хворих на 100 тисяч населення, та швидкість поширення інфекції.

"Це означає, що навіть, якщо у цих областях зараз не відчувається якоїсь дуже складної ситуації. То є великі ризики і велика ймовірність, що протягом найближчих двох тижнів ця складна ситуація буде. Ці показники оцінюють динаміку, куди ці області рухаються", - каже пан Ковтонюк.

При цьому є чотири області, де швидкість поширення інфекції стабілізується або знижується - це Вінницька, Чернівецька, Дніпропетровська, Донецька області.

"Немає жодного регіону України, де поширення під контролем", - каже пан Ковтонюк.

За прогнозами фахівців, оголошені урядом обмеження мають позитивно вплинути на ситуацію з Covid-19, але цей вплив буде незначним.

Що робить влада?

Нещодавно чиновники анонсували нові важливі рішення для боротьби з Сovid-19. 10 таких кроків оприлюднив Михайло Радуцький, голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я.

У МОЗ обіцяють вийти на рівень 50 тисяч тестів на день у грудні.

На сьогодні зайняті 34 тис. ліжок у лікранях з Сovid-19. При цьому максимальна кількість ліжок, яку здатна надати медична система, — 52 тисячі, кажуть у МОЗ і обіцяють зробити все, щоб медична система витримала.

У соцмережах тим часом поширюють відео і фото про переповнені лікарні, де люди лежать в коридорах.

Уряд нещодавно продовжив карантин в Україні до кінця року. Також ввели додаткові обмеження щодо масових зібрань: у "зеленій" зоні дозволять зібрання не більше 50 людей, у "жовтій" - не більше 30, у "помаранчевій" - не більше 20. Все це - із дотриманням соціальної дистанції та маскового режиму.

Ситуація в Києві

За повідомленнями ЗМІ очікується певний спад кількості нових хворих у грудні і січні, одразу після досягнення піку.

«Ми розраховуємо, що пік епідемії буде в кінці листопада тому, що зазвичай це піковий період для усіх вірусних інфекцій. Якщо говорити як про ГРВІ, так і про нову коронавірусну інфекцію, пік хвилі найчастіше відбувається наприкінці листопада і після цього йде на спад упродовж грудня, січня... Ми розраховуємо на те, що піковий рівень захворюваності в нас буде наприкінці збільшується кількість хворих, що потребують госпіталізації. У стаціонарах столичних медзакладів сьогодні лікуються 1666 хворих на коронавірус, із них 33 дитини. 394 пацієнти - у важкому стані, 618 отримують кисневу підтримку, 28 - під апаратами ШВЛ. Іще 147 пацієнтів перебувають в лікарнях із підозрою на коронавірус. Пневмонію в столичних медзакладах лікують 463 хворих, - повідомив мер столиці Віталій Кличко

Також Київ постійно самотужки працює над організацією налагодженої системи кисневого постачання, а також забезпеченням кисневими концентраторами опорних лікарень. Адже це є однією із умов для прийому хворих на коронавірус. Із початку року на ці потреби місто з бюджету виділило майже 14 мільйонів гривень.

Мер також зазначив, що з приходом осені і похолоданням розпочався ще й сезон захворюваності на грип та ГРВІ. Тільки минулого тижня в столиці зареєстрували понад 8 тисяч хворих на грип та ГРВІ.