П'ятниця, 27 листопада 2020 |

Як розповідають експерти, зокрема  один з розробників реформи децентралізації Ігор Коліушко, людям, які живуть у скасованих районах, здебільшого не треба буде їхати за державними послугами у новий районний центр. «Не буде ніяких послуг, за винятком серйозного бізнесу, за якими треба буде їхати. За винятками певних ліцензій і рішень для крупного бізнесу", - каже експерт. Але це точно не стосуватиметься ФОПів».

Абсолютну більшість адміністративних послуг люди мають отримувати в територіальних громадах.

Заступник міністра розвитку громад та територій В'ячеслав Негода анонсував, що у всіх ОТГ створять центри надання адміністративних послуг.

Наразі 767 громад з 1470 не мають ЦНАПів і їх там мають створити.

АВТОР ФОТО,УНІАН

Чиновники та розробники децентралізації наполягають, що укрупнення районів не означає автоматичного перенесення лікарень, військкоматів, відділень пенсійного фонду та судів у нові райцентри.

Але у владі визнають, що укрупнення районів призведе до реорганізації усіх державних представництв центральних органів виконавчої влади.

Проте кожне відомство буде визначати оптимальну структуру представництв у залежності від кількості населення та попиту на послуги, а не прив'язуватись до районних центрів.

На порталі децентралізації анонсували, що всі територіальні органи реструктуризують на рівні нового району. Однак в громадах, які створять на основі райцентрів, та більшості інших громад, ці підрозділи залишать чи створять нові.

Якщо ж центри громад будуть розташовані дуже близько, то для таких громад можуть створити спільний підрозділ держоргану.

АВТОР ФОТО,УНІАН

На рівні району планують частково залишити відповідальність за такі сфери: підтримку освіти (спеціальна загальна середня освіта), охорону здоров'я (підтримка та розвиток закладів охорони здоров'я вторинного рівня), фізичну культуру, спорт, культуру і мистецтво.

Також на районному рівні можуть лишити певні питання землеустрою, містобудування та архітектури.

Укрупнення районів не має прямого зв'язку зі зміною кількості лікарень.

"Первинна охорона здоров'я буде у громадах, а вторинний та третинний рівень закріплений за Національною службою здоров'я", - нагадав експерт.

Вона буде визначати долю багатопрофільних закладів у колишніх райцентрах у залежності від потреб населення. Ці речі не пов'язані з районуванням, каже він.

Те ж саме стосуватиметься утворення і ліквідації судів, що робитимуть у залежності від потреб, а не шляхом перенесення судів тільки у нові райцентри.

Щодо створення нових транспортних маршрутів з сіл та міст до нових райцентрів, то ці проблеми, скоріше за все, вирішуватимуть вже нові районні ради та адміністрації.

За повідомленнями ЗМІ