Неділя, 25 жовтня 2020 |

22 вересня о 10:40 до оперативно – диспетчерської служби Ірпінського району надійшло повідомлення від місцевих жителів про горіння торф’яного поля на заплаві р. Бучанка.

За даною адресою було направлено  рятувальників 35-ДПРЧ м. Буча. Пожежу вдалось локалізувати о 14:45 та повністю ліквідувати процес горіння о 17:20 – 22 вересня. У результаті пожежі вогнем знищено торф’яне поле окремими осередками на загальній площі 0,005 га. На ліквідацію пожежі залучались 1 пожежно-рятувальні автомобіль, 1 переносна мотопомпа та 4 чоловік особового складу.

Торф’яні пожежі найчастіше трапляються в місцях залягання торфу й виникають з причин неправильного поводження з вогнем, від розрядів блискавок чи самозаймання. Торф схильний до самозаймання, яке може статися при температурі вище 50 °C.

Скажіть, хіба не всі знають, що спалювати суху траву, стерню вкрай шкідливо і небезпечно?

Економічний збиток від деградації земель, пожеж у лісах та на торфовищах обчислюється мільярдами. Ну, тобто, ніби як всі повинні знати, що траву палити не можна. Безглуздо – це раз. Шкідливо – це два. Просто небезпечно – це три.

Характерними ознаками торф’яної пожежі є запах гарі, місцями з під землі просочується дим, а сама земля гаряча. Такі пожежі є вкрай небезпечні та шкідливі, адже супроводжуються значним виділенням токсичних речовин, а торф вигоряє зсередини, утворюючи пустоти, в які легко можна провалитися, температура ж в товщі торфу, охопленого пожежею, подекуди сягає більше тисячі градусів. На території торф’яної пожежі можливі раптові прориви вогню з під землі. Протягом останніх десятиріч спостерігається значне підвищення температурного режиму на території усієї України. Середньодобова температура в літку перевищує +300С, що сприяє виникненню пожеж в природних екосистемах та розповсюдженню їх на значні площі.

Торф’яні пожежі рухаються повільно, по декілька метрів на добу, і відзначаються тим, що їх майже неможливо згасити. Головним способом гасіння підземної торф’яної пожежі є обкопування території огороджувальними канавами. Саму пожежу гасять шляхом перекопування палаючого торфу і заливання його великою кількістю води. Оскільки температура в товщі торфу, охопленого пожежею, більше тисячі градусів, вода, яка потрапляє на зону горіння згори, випаровується, не встигаючи досягнути вогнища. Для ліквідації торф’яної пожежі необхідні дуже великі обсяги води.

При задимленні атмосферного повітря населених пунктів у результаті масових торф’яних пожеж рекомендується:

• Намагатися уникати тривалого перебування на відкритому повітрі рано вранці (у повітрі знаходиться максимальна кількість смогу) та у найспекотніший час доби.
  • Слід тримати вікна зачиненими, особливо вночі і рано вранці. При відкритті вікон завішувати вікна, кватирки зволоженою тканиною і періодично її змінювати.
  • По можливості використовувати у побуті та на робочих місцях системи кондиціонування та очищення повітря.
  • Збільшити споживання рідини