Субота, 15 серпня 2020 |

Продуктивно й динамічно відбулося засідання виконкому з представниками територіальних громад Гостомельської ОТГ. Розглянуто всі питання порядку денного.

Затверджено план роботи та графік засідань виконавчого комітету Гостомельської селищної ради на ІІ півріччя 2020 р. Прийнято рішення щодо видалення аварійних дерев та надання матеріальної допомоги. Також схвалено питання відділів містобудування й  архітектури,  контролю за благоустроєм. Заслухано й прийнято до уваги звіт начальника відділу ЦНАП Олексія Литвина.

Прозорий офіс Гостомеля був першим пілотним проектом в Україні, впроваджений в селищі за допомогою міжнародної програми «U-LEAD з Європою». ЦНАП успішно вписався в спектр роботи за принципом єдиного вікна й постійно розширює свій арсенал, надаючи близько 100 адмінпослуг, а от яких саме, читайте у звіті.

ЦНАП Гостомеля здійснює прийом документів та їх видачу виключно через адміністраторів ЦентруЮ тобто людям не потрібно ходити по кабінетах.

На теперіішній час ЦНАП Гостомеля – це:

• комфортні умови прийому громадян (ЦНАП облаштований належною зоною очікування, дитячим майданчиком, санітарними кімнатами, телевізором, інформаційними стендами, зоною WiFi, створені умови для людей з обмеженими можливостями), простота в обслуговуванні, своєчасність надання послуг, розширені та зручні часи прийому (у т.ч. робота без перерви на обід та у суботу, у четвер до 20.00), організація надання послуг у найкоротший строк за мінімальної кількості відвідувань суб’єктів звернень,

У приміщенні Центру та сайті Гостомельської селищної ради у розділі Центр надання адміністративних послуг розміщено актуальну та зручну інформацію щодо діяльності ЦНАПу, в.т.ч. інформаційні картки по кожній послузі, нормативна база, установчі документи, графік роботи та контакти.

Рішенням Гостомельської селищної ради №471-26-VII від 7 вересня 2017 року було затверджено перелік послуг Центру, інформаційні та технологічні картки. На момент відкриття ЦНАП Гостомеля надавав 48 послуг, а вже зараз ми маємо можливість надавати 100 послуг з питань:

• архітектури і містобудування, приватизації житла та взяття на квартирний облік, комунальної власності, землеустрою, реєстрації нерухомого майна, реєстрації та зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, надання субсидій та допомоги при народженні дитини, реєстрації актів цивільного стану, благоустрою.

Крім цього, укладено угоди і ведеться прийом громадян спеціалістами Ірпіньводоканалу, Київоблгазу, БТІ «Північне», Управлінням Пенсійного фонду м. Ірпінь та юристами з питань безоплатної правової допомоги.

Персонал Центру на сьогодні налічує 4 співробітника (керівник, який також виконує функції адміністратора, адміністратор, державний реєстратор та сеціаліст з реєстрації місця проживання). Наявна штатна чисельність адміністраторів Центру гранична для надання вищезазначеної кількості видів адміністративних послуг.

Перелік послуг не є остаточним, та буде розширюватись для зручності громадян. Так, ми плануємо ввести в штат Центру державного реєстратора з питань реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У планах на поточний рік також є придбання станції та обладнання для виготовлення ай-ді карток та біометричних паспортів, що також передбачає введення в штат ще двох кваліфікованих спеціалістів за даним напрямом роботи.

За два з половиною роки роботи за консультацією та отриманням послуг до Центру звернулось більше 16 тис. громадян та субєктів підприємницької діяльності.

Найбільше звернень стосуються питань реєстрації (зняття з реєстрації) місця проживання – близько 8000 тис.

Державна реєстрація речових прав – 3600.

Земельні відносини – 3200.

Містобудування та архітектура – 630.

Благоустрій – 420.

Матеріальна допомога – 145.

Квартирний облік – 33.

Крім того співробітниками Центру надано більше 20000 консультацій. Консультації надаються не лише при особистому звернені громадян, а й за допомогою засобів телефонного зв’язку та електронної пошти.

Щодо платних послуг, до яких відносяться послуги державного реєстратора та реєстрації місця проживання то у 2018 році за державну реєстрацію до бюджету було сплачено 120 тис.грн., у 2019 році – 280 тис.грн., за півроку 2020 року – 152 тис.грн.

Центр надання адміністративних послуг постійно удосконалює свою роботу, розширює спектр послуг, забезпечує комфортне перебування відвідувачів у Центрі та високу якість обслуговування. Про результати своєї роботи щоквартально ми звітуємо Міністерству цифрової трансформації та в Київську обласну державну адміністрацію.

На період карантину Центр не припиняв свою роботу. ЦНАП працює з врахуванням усіх вимог, які висунуті урядом на цей період (дезинфекція приміщень, захисні маски, антисептики, соціальна дистанція, надання послуг онлайн). Найбільш затребувані послуги (реєстрація місця проживання та державна реєстрація нерухомості) здійснюються за попереднім записом