Четвер, 11 серпня 2022 |

поділитися у соціальних мережах:

 

 

24 роки тому, Верховна Рада України від імені українського народу, прийняла Основний Закон держави. Конституція увійшла в наше життя як головний оберіг державності і демократії, як гарант незалежності і соборності України. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє народу.

З нагоди 24-ї річниці Основного Закону України в Гостомелі відбулася традиційна церемонія покладання квітів пам’ятнику Тараса Шевченка та меморіалу воїнам АТО та ООС на Алеї Слави.

Гостомельський селищний голова Юрій Прилипко разом з керуючим справами селищної ради Світланою Чечко від імені усієї Гостомельської об'єднаної територіальної громади вшанували пам'ять всіх тих, хто відстоював незалежність Української держави на різних етапах її державотворення. 

 

Рядками історії

Також у цей день в Україні традиційно згадуємо історію конституційного руху в Україні. 

Добрі демократичні звичаї народовладдя лягли в основу нашої першої кодифікованої Конституції у формі договору Гетьмана Війська Запорізького з козацтвом і старшиною укладеного Гетьманом Пилипом Орликом. 

Це була Конституція Української Громади, Українського громадянського суспільства.

Головний принцип цього документу - опора на міцне місцеве самоврядування. Рада обиралася з представників місцевих громад. Полковники призначалися за погодженням з місцевою громадою. Представники головного скарбника у регіонах обиралися місцевою громадою і були підзвітні їй. 

З часів Пилипа Орлика змінилося не багато. Сильна громада та максимальна самоврядність — це головні передумови, котрі змусять усіх цінувати і поважати Основний закон. 

Тож нехай День Конституції додає нам сил та впевненості для досягнення поставлених цілей на благо нашої держави та громади Тернополя.

Бажаю вам міцного здоров’я, миру після перемоги, щастя, добра, благополуччя, натхнення та плідної праці в ім’я нашого спільного кращого майбутнього.

Пишаймося нашими славними пращурами і творимо нове майбутнє!

Слава Україні!

 

Новини