Вівторок, 7 липня 2020 |

поділитися у соціальних мережах:

 


Незалежно від того, проживає в квартири чи приватній оселі хтось або ні, за комунальні послуги все одно треба сплачувати. Ми публікуємо роз’яснення фахівців КП «УЖКГ» «Гостомель» стосовно сплати комунальних послуг та можливих наслідків у разі заборгованості.
Згідно з чинним законодавством України, власник нерухомості зобов'язаний своєчасно вносити плату за користування наданими комунальними послугами, в число яких входять:
• гаряча і холодна вода;
• електрика і газ;
• стоки, вивіз ТПВ;
• централізоване опалення;
• обслуговування ліфта і домофона.

Зобов'язання перед ЖЕКом виникає відразу після юридичного оформлення документів і отримання права власності на житло. При цьому неважливо, чи проживає хто-небудь в квартирі чи ні. Якщо квартира здається в оренду, відповідальність за своєчасну оплату послуг ЖКГ несе власник житла, а не його квартиронаймачі.
Хоча деякими нормативним актами і передбачена можливість неоплати житлово – комунальних послуг, але це виникає при настанні певних обставин. Детально розглянемо про що йде мова.
У відповідності до Закону України «Про житлово – комунальні послуги» від 09 листопада 2017 року № 2189-VIII (із змінами та доповненнями), Правил та типового договору, затверджених постановою КМУ від 21 липня 2005 р. № 630 (із змінами та доповненнями), якими визначено (у пункті 29), споживач має право на зменшення розміру плати у разі:
- тимчасової відсутності споживача та/або членів його сім'ї на підставі письмової заяви споживача та офіційного документа, що підтверджує його/їх відсутність (довідка з місця тимчасового проживання, роботи, лікування, навчання, проходження військової служби, відбування покарання);
- несплату вартості послуг за період тимчасової відсутності споживача і членів його сім'ї (у разі відключення виконавцем холодної та гарячої води і опломбування запірних вентилів у квартирі (будинку садибного типу) та відновлення надання послуг шляхом зняття пломб за свій рахунок протягом доби згідно з письмовою заявою.
Проте, наданим роз’ясненням Мінрегіону документ № n0009858-14 від 09.12.2014 вказано, що законодавством України не передбачено механізму зменшення розміру плати за послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій у разі тимчасової відсутності споживача, оскільки такі послуги надаються споживачам не залежно від їх присутності у будинку (прибирання прибудинкової території, вивезення побутових відходів та ін.).
Тому власники квартир мають оплачувати послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій, якщо вони фактично надаються обслуговуючою організацією для будинку.
Будьте уважними, адже незнання законів не звільняє від відповідальності.

 

Новини