Вівторок, 2 червня 2020 |

Пресслужба Київської обласної державної адміністрації повідомила, що в Київській області не послаблюватимуть карантину з 22 травня через те, що кількість випадків зараження коронавірусом у регіоні на 100 тис. населення перевищує допустиму норму. Так, до переходу на другий етап готові Вінницька, Житомирська, Запорізька, Івано-Франківська, Кіровоградська, Львівська, Одеська, Сумська, Тернопільська, Харківська, Херсонська, Черкаська та Чернігівська області.

Не дозволено послаблювати карантин в Києві, Київській, Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Чернівецькій, Хмельницькій, Рівненській, Полтавській, Миколаївській, Закарпатській і Луганській областях. Всього в 12 регіонах.

Карантин після 22 травня перейшов на режим адаптивного, а це означає, що в різних регіонах і містах обмежувальні заходи можуть відрізнятися.

Затвердження етапів виходу з карантину відбуватиметься на національному рівні, а вже пом'якшення – на рівні конкретної області, залежно від відповідності ситуації в регіоні необхідним критеріям.

Різні етапи виходу з карантину можуть початися одночасно.

"Якщо уряд буде бачити, що кількість хворих знижується, то другий, третій або четвертий етапи можуть початися одночасно. Не треба буде чекати 10 або 20 днів для запуску чергового етапу", - пояснював Шмигаль.

Проте якщо буде спостерігатися значне зростання кількості інфікованих, то карантинні заходи можуть бути знову посилені.

Попри послаблення обмежувальних заходів та очікуваний перехід до наступних етапів, масковий режим, соціальну дистанцію, дезінфекцію рук ніхто не скасовував.

PS

Карантин в Україні діє з 12 березня. Через поширення коронавірусної інфекції COVID-19 заборонили масові заходи, закрили торгові центри, магазини (крім продуктових та аптек), ресторани, кафе, спортивні зали, салони краси, а також обмежили роботу транспорту. У Києві, Харкові та Дніпрі 17 березня зупинили роботу метро. Обмежувальні заходи мали діяти до 24 квітня, потім їх двічі продовжували: спочатку – до 11 травня, потім – до 22 травня. З 11 травня в Україні розпочалося пом'якшення карантину.

20 травня Кабмін продовжив карантин до 22 червня, а також запровадив так званий адаптивний карантин: регіональна влада зможе послаблювати обмежувальні заходи в разі поліпшення епідемічної ситуації.

У МОЗ зазначили, що після пом'якшення карантину працівники офісів зможуть повернутися на свої робочі місця, проте мають дотримуватися протиепідемічних правил.

Станом на 22 травня в Україні зафіксовано 20 148 випадків COVID-19, із них 588 летальних, 6585 пацієнтів одужали. Протягом доби зареєстровано 442 нові випадки..html