Вівторок, 2 червня 2020 |

Відповідні положення опрацьовано й прийнято на засіданні комісії техно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій (ТЕБ НС) ГСР. Рішення розроблені в диспозиції дії урядових постанов в режимі карантину. Таким чином ухвалено порядок здійснення заходів щодо дезінфекції приміщень в разі виявлення хворої особи на гостру респіраторну хворобу COVID-19 спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 на території селища Гостомель; організацію поховання померлих осіб від коронавірусної хвороби COVID- 19. Доповідав заступник селищного голови Дмитро Абрамчук.

Головою комісії було зазначено, що враховуючи тяжку епідемічну ситуацію в Україні та стрімке розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Covsd-19 по всій Київській області та Ірпінському регіоні зокрема, необхідно визначити чіткий алгоритм дій, в разі виявлення хворих осіб на підприємствах, в установах, організаціях, в багатоповерхових житлових будинках та приватних секторах в селищі Гостомель:

ВИРІШИЛИ:

В разі виявлення на підприємстві, в установі чи організації, в багатоповерхових будинках та в приватних секторах людини з ознаками гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом, або підтвердженого діагнозу, необхідно терміново обмежити спілкування з інфікованою особою, ізолювати її в окреме приміщення та викликати швидку медичну допомогу.

Якщо інфікована особа до моменту її ізоляції знаходилась на території підприємства, установи, організації, в багатоповерхових будинках та в приватних секторах необхідно терміново провести дезінфекцію приміщень та території, де вона перебувала.

Дезінфекція приміщень та території на підприємствах, в установах та організаціях, де перебувала інфікована особа, здійснюється самостійно їх власниками, за власний рахунок або ж укладенням договорів на виконання відповідних робіт зі спеціалізованими організаціями. У разі самостійної дезінфекції приміщень та території підприємства, установи, організації, де знаходилась інфікована особа, керівнику необхідно визначити відповідальних осіб, які здійснюватимуть дезінфекцію, забезпечивши їх засобами індивідуального захисту, а саме: захисними костюмами, респіраторами, рукавичками та окулярами. В разі виявлення інфікованої особи, яка проживає в багатоповерховому житловому будинку, де створене ОСББ або заключні договори з підприємством, що здійснює управління багатоквартирними будинками, то дезінфекція приміщення квартири, між сходових клітин, здійснюється відповідними обслуговуючими організаціями даного будинку або укладається договір на виконання робіт зі спеціалізованими організаціями.

КП «УЖКГ «Гостомель» здійснює дезінфекцію багатоквартирних житлових будинків, де перебувала інфікована особа, які знаходяться на його обслуговуванні, а також в приватному секторі на території селища Гостомель, за згодою власника будинку та приватної території.

Ознайомившись з розпорядженням керівника робіт з ліквідації наслідків медико-біологічної надзвичайної ситуації природного характеру державного рівня пов’язаної із поширенням корона вірусної хвороби (COVID-19) №6 від 27.03.2010 року «Щодо організації поховання померлих осіб від корона вірусної хвороби (COVID-19)», відповідно до ст.75 Кодексу цивільного захисту України, розпорядження Кабінету Міністрів України від 25.03.2020 року №338-р «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації», з метою недопущення погіршення епідемічної ситуації під час поховання померлих осіб від корона вірусної хвороби (COVID-19):

ВИРІШИЛИ:

Інформацію взяти до відома та виконання.

Встановити, що поховання померлих осіб від коронавірусної хвороби (COVID-19), на території селища Гостомель здійснюється із отриманням наступних вимог:

Тіла померлих мають бути оброблені дезінфекційним хлорвмісним розчином та поміщені у непроникний герметичний пакет-мішок; поховання (кремація) тіла здійснюється у щільно закритій труні.

При здійсненні поховання померлого дозволяється перебувати одночасно у приміщенні не більше 1 особи на 10м2  та забезпечувати відстань між ними не менше ніж 1,5 метри;

Представнику КП «УЖКГ «Гостомель», в разі поховання такої особи, здійснювати облік осіб, які були присутні під час поховання із зазначенням дати і часу перебування: прізвище, ім’я, по батькові, адреси проживання, контактного номеру телефону.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №409 від 17.06.2015 року «Про затвердження Типового положення про регіональну та місцеву комісію з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій», рішення постійної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій виконавчого комітету Гостомельської селищної ради, прийняті в межах її повноважень, є обов’язковими для виконання органами державної влади та органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями, розташованими на території селища Гостомель.

Голова комісії                                                                                              Д.В. Абрамчук

Секретар комісії                                                                 В.А. Андросова