Середа, 8 квітня 2020 |

ЗАКОН МАЄ ПОЛЕГШИТИ ЖИТТЯ НА КАРАНТИНІ

Крім обмежень і заборон у законі, ухваленому ВР, є кілька норм, які мають допомогти країні пережити карантин. Деякі почнуть діяти одразу із законом, над іншими ще має попрацювати уряд.

• Можна піти у неоплачувану відпустку, яка не буде рахуватись у загальний строк.
  • Чиновникам перенесуть термін подачі електронних декларацій – з 1 квітня до 1 червня.
  • Роботодавці можуть доручити працівникам, у т. ч. державним, працювати вдома.
  • Переселенцям не можуть скасувати довідку про взяття на облік чи припинити соцвиплати, навіть якщо вони тривалий час відсутні.
  • За несвоєчасну оплату комуналки не можна нараховувати штрафи, відключати послуги, виселяти з житла.
  • Лікарі та всі, хто зайнятий у боротьбі з вірусом, отримуватимуть додатково до двох зарплат. Доплати передбачать і для працівників, "які забезпечують життєдіяльність населення".
  • Виплати субсидій не можна зупинити, їх мають продовжити автоматично, а коло отримувачів – розширити.
  • Призупиняються виплати по іпотеці.
  • Карантин буде в офіційному переліку форс-мажорних ситуацій. Це може стати в нагоді бізнесу.
  • Не каратимуть іноземців та осіб без громадянства, які не змогли виїхати чи продовжити термін перебування в Україні.
  • Кабмін контролюватиме ціни на ліки, товари медичного призначення та соціально значущі.
  • Безробітного реєструватимуть у перший же день після звернення і тоді ж призначатимуть допомогу по безробіттю.
  • Розмитнення необхідних ліків та медичного обладнання буде пільговим.
  • Держтендери, необхідні для протидії COVID-19, вивели з-під процедури публічних закупівель для їхньої оперативності. Також для них передбачена можливість 100%-го авансу.
  • Скасовуються планові перевірки у сфері господарської діяльності.

ЗА ЩО "СВІТИТЬ" ПРИТЯГНЕННЯ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ

Карати штрафами або ув'язненням можуть за порушення обмежень, встановлених для боротьби з інфекцією. І не лише з новим коронавірусом – йдеться про протидію й іншим хворобам. Наприклад, якщо людина, яка може бути заражена, втекла з місця обсервації, пояснили в МВС України.

Але покарання можна отримати й за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм загалом. Встановлює їх спеціальний закон та інші рішення влади, зокрема місцевої.

Тож якщо і далі приймати клієнтів у власній кав'ярні, можна стати фігурантом кримінальної справи. Так сталося з працівниками Харківської міськради, чільник якої, Геннадій Кернес, відмовлявся закривати дитсадки та школи.

ЯК КАРАТИМУТЬ ЗА ПОРУШЕННЯ ПРАВИЛ КАРАНТИНУ

Ці зміни залишаться з країною, якщо не будуть скасовані, і по завершенню епідемії COVID-19.

За повідомленням ЗМІ