Середа, 8 квітня 2020 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Виповнилося п'ять років боям, які розгорнулися в кінці січня - лютому 2015 року за Дебальцеве. Вони отримали назву "Дебальцевська операція". В Україні їх називають грамотно спланованими діями з виведення українських підрозділів з так званої "дебальцевської кишені". У Росії та незаконних "республіках" кажуть про "котел", в який потрапила українська армія. Науковий співробітник Чернігівського обласного історичного музею ім. В. Тарновського МИХАЙЛО ЖИРОХОВ. Сьогодні ми публікуємо перший матеріал, присвячений кровопролитним боям під Дебальцевим.

Бойові дії під Дебальцевим вже протягом п'яти років привертають увагу військових теоретиків, практиків, а також звичайних громадян. Для одних (передусім, бійців добровольчого батальйону "Донбас" та численних супротивників колишнього президента Петра Порошенка) ці бої - є свідченням повної некомпетентності вищого військового керівництва країни, а для інших (наприклад, західних військових аналітиків) - це блискуче проведена військова операція, в ході якої вдалося, попри повний контроль супротивником основних трас, вивести з мінімальними втратами угруповання в п'ять тисяч військових.

Зрозуміло, що для росіян та їхніх поплічників на окупованих територіях, а також в їхніх ЗМІ ця подія подається однозначно як "найбільша перемога армії ДНР" й виключно в розрізі "Дебальцевський котел". При цьому в тіні залишається кількість загиблих бойовиків, яка суттєво перевищує втрати ЗСУ. У той же час оцінки такої масштабної військової операції в принципі не можуть бути однозначними.

Джерело: «Апостроф»

Новини