Вівторок, 21 січня 2020 |

Вечір дуету солісток Національної філармонії відбудеться 14 січня на сцені гостомельського КОК.

Руслана Якобінчук(мецо-сопрано) і Валентина Матюшенко(сопрано)- оперні діви є лауреатами міжнародних конкурсів, заслужені артистки України.

Про співачок
Руслана Якобінчук, народилася 23 вересня 1970 р. у м. Рівне. У 1984 році вступила до Рівненського музичного училища на диригентсько-хоровий відділ, у 1986 році перевелася на навчання до Львівського музичного училища на відділ сольного співу у клас викладача Анатолія Філімоновича Грома, яке закінчила у 1989 році. Впродовж 1994-1999 років навчалася в Київській державній консерваторії імені П.І.Чайковського (клас професора Лариси Іванівни Остапенко).
З 1999 року працює у Національній філармонії України на посаді солістки-вокалістки.У 2005 році стала лауреатом Міжнародного конкурсу «Мистецтво ХХІ століття».
Неодноразово виступала в авторських концертах О. Білаша, брала участь у фестивалі імені О. Білаша «Два кольори», вечорах і концертах пам’яті композиторів Платона Майбороди та Миколи Лисенка.
Виступала з Національним заслуженим академічним симфонічним оркестром України, Академічним симфонічним оркестром Національної філармонії України, Національним академічним оркестром народних інструментів України, Академічним оркестром народної та популярної музики Національної радіокомпанії України під орудою диригентів Володимира Сіренка, Миколи Дядюри, Віктора Гуцала, Святослава Литвиненка.
У Колонному залі імені М. В. Лисенка Національної філармонії України пройшли три сольні концерти співачки у супроводі Національного академічного духового оркестру України (диригенти Олексій Рощак, Олексій Баженов), два сольні концерти у супроводі ансамблю «Дивограй» (керівник Вадим Чорнокондратенко). У концерті-виставі «Руслан і Людмила» за оперою М. Глінки виконала партію Наїни (2002 рік). Неодноразово брала участь у передачах Українського радіо і телебачення, виступала з благодійними концертами.
Шанувальникам співачки відомий відомий кліп на романс "Грона акації.

Валентина Матюшенко, уродженка Полтави. У 1989—1993 роках навчалась у Полтавському музичному училищі ім. М. В. Лисенка на вокальному відділенні (клас викладача Нагорного Є. М.). У 1995—2001 роках навчалася у Національній музичній академії України імені П.І Чайковського на кафедрі сольного співу (клас професора Г. С. Сухорукової). У 2001—2004 роках навчалась в аспірантурі Національної музичної академії.

Гастролювала у Франції, Іспанії, Росії, Словенії, Азербайджані, Хорватії та інш.

З вересня 2004 року — солістка Національної філармонії України.

Викладач Академії мистецтв (м. Київ).У репертуарі співачки: партії Віолетти, Джільди з опер «Травіата»«Ріголетто» Дж. Верді, Мюзетти «Богема» Дж. Пуччіні, Марфи з опери «Царева наречена» М. Римського-Корсакова, Барбаріни з опери «Весілля Фігаро», мадам Зільберкланг з оп. «Директор театру» В. А. Моцарта, партії сопрано з «Реквієму» В. А. Моцарта, партія Консепсіон з оп."Іспанська година" М.Равеля, партія Миколаївни з оп."Біг" В.Бібіка, партія сопрано з кантати «Карміна Бурана» К. Орфа, численні партії з кантат, мес, мотетів композиторів епохи бароко: А.Скарлатті, Дж. Перголезі, А.Хассе, Дм. Бортнянського, А.Вівальді та інш.

Автор та продюсер циклу концертів «Перлини бароко».