Четвер, 4 червня 2020 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Напередодні святкування 525-річчя селища до Гостомеля з’їхалися науковці-історики, професори, краєзнавці Києва і Київщини, депутат обласної ради Володимир Удовиченко, екс-посол України в Румунії, директор інституту добросусідства Теофіл Рендюк. Учасники могилянського форуму перед початком роботи побували разом із селищним головю в Свято-Покровському храмі.
Під час відкриття конференції, що відбулася в ЗОШ №13, вітаючи поважне представництво очільник селища, Юрій Прилипко, запросив гостей на святкування ювілею Гостомеля. Зазначивши наступне: "Доля так розпорядилась, що Гостомель задовго до міжнародної конференції почав налагоджувати дружні стосунки з Ромунією, й що делегація цієї країни буде на святкуванні..." Як відомо, Петро Моглила вихідець з цих земель, бував він протягом 1627-1630 років у Гостомелі, гостюючи у свого друга Юрія Лясоти, як повідомив організатор конференції, відомий краєзнавець Юрій Мельничук. Митрополит мав свій маєток у Михайлівці- Рубежівці, що знаходиться неподалік нашого селища. Краєзнавець також розповів, як вдалося відшукати вулицю, на якій знаходився маєток митрополита, з`ясувавши, що вулиця 1 Травня колись називалася Волоською.
Митрополит Петро Могила тримав не тільки пастирський посох, а й козацьку шаблю в битві під Цецорою, коли об’єднане військо козаків і Речі Посполитої та інших європейских держав у 1618 році протистояла османській агресії. Петро Могила, який був яскравим взірцем служіння Богові, відомий ще й як меценат, людина великого дипломатичного хисту, саме йому вдалося захистити засади православ’я під експансії унії і насаджування католицизму на теренах України. Саме його ім’я носить сьогодні Києво-Могилянська академія, найдавніший виш Європи. Петро Могила був ініціатором і фундатором об’єднання двох шкіл Братської Богоявленської на Подолі й Лаврської та заснування колегіуму, одного з перших вищих навчальних закладів Східної Європи, вихованці котрого, майже на сто років пізніше, в 1701 році пішли викладати в перший університет Москви. Наконференції прозвучало багато цікавих історичних праць, актуальних в наш час, бо хто не забуває уроків історії, той має надійну основу для свого життєвого поступу.

 

 

 

Новини