Понеділок, 17 лютого 2020 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Гостомельська селищна рада запланувала до ювілею селища не тільки культурно-розважальні заходи, а й екологічні, а саме висадження дерев і кущів. Акція запланована на 13-у годину,  на алеї по Свято-Покровській, біля повороту на «Комінвент». Долучайтеся, залиште свій слід у зеленому літописі Гостомеля. Адже посадивши власноруч деревце, можна буде не тільки спостерігати, як воно зростає, а й розповісти своїм нащадкам про власне дерево, про яке з часом ваші діти скажуть, а його посадив мій батько чи мама.

У всьому світі досить серйозно ставляться до озеленення, адже дерева наші зелені легені, якими дихають міста, а ще виробляють кисень.Слід зауважити, що одне дерево за рік зазвичай виробляє 100-200 кг кисню. Цього достатньо для дихання людини впродовж цілого року. Також всього лише одне дерево здатне поглинути за рік стільки вуглекислого газу, скільки виробляє автомобіль за час пробігу у 30-40 тис. км. Саме тому за життя таки варто посадити, як мінімум, одне дерево. Рекордсменом щодо виділення кисню є тополя. 1 га тополь виділяє в атмосферу кисню у 40 разів більше, ніж скажімо 1 га хвойних. 

PS

До вашої уваги кілька цікавих фактів про дерева, які ми щодня бачимо, та не щодня думаємо, що ж воно таке насправді є, те дерево.

 

Дерева  мають свій характер і мову

.Дерева – це довговічні живі істоти. У них свій непомітний для людського ока соціальний лад і закони життя. Вони «заселили» планету Земля задовго до людей. Перші дерева з’явилися десь 400-300 млн років тому назад і нагадували пальми, які пнуться догори. Завдяки їх поширенню та еволюції планеті докорінно змінилася. Дерева спричинилися до того, що завдяки фотосинтезу (засвоєнню енергії Сонця) кількість вуглекислого газу почала зменшуватися, а кисню – збільшуватися, стали утворюватися цілі екосистеми, які не лише дали поштовх виникненню мільйонів інших видів живих організмів, але й спричинилися до падіння загальної температури на планеті, до створення комфортних умов для життя таких істот, як ми, люди. Дерева – загадкові і цікаві створіння, у них завжди вдосталь часу, вони, в більшості, нікуди не спішать. Та для людей, дерева втратили свої чари з моменту, коли ми почали їх використовувати у своїх цілях. Живе дерево стало черговою річчю, як камінь. Однак, на відміну від каменя, дерево має свій цикл життя, репродукції, характер, звички і навіть мову.

Як дерева  між собою розмовляють

Як не дивно, вони – складні соціальні живі істоти. Мова дерев повна інформації про умови їх життя, вони говорять про те, добре їм чи погано. Посилають свої оповіщення дерева через корені, що об’єднують їх у єдину мережу всіх представників одного виду. Ці оповіщення поширюються не тільки через хімічні сполуки, а через електричні імпульси, що рухаються зі швидкістю один сантиметр на секунду. Також дерева говорять через проміжне залучення грибів, які є своєрідним інтернетом лісу через схожість із принципом роботи волокно-оптичних кабелів, тонкі волокна прошивають ґрунт і обплітають його з неймовірною щільністю. Дерева викидають ароматичні речовини через листя, які теж несуть у собі інформації для інших дерев. Адже, коли дерево зазнає атаки збоку якихось шкідників, то воно виділяє на боротьбу із ними певні сполуки, які стають для інших дерев сигналом для мобілізації. Також дерева говорять не лише між собою, але із комахами, які можуть їх запилити – це приємні ароматичні послання під час цвітіння. Фруктові дерева, верби й каштани через запашне повідомлення звертають на себе увагу, запрошують скуштувати свого солодкого нектару і мимохідь допомогти у розмноженні. Та найцікавіше, що дерева здатні говорити також звуковими хвилями! Прилади реєструють тихе потріскування коренів за частоти 220 герц. Щоразу, коли корені чують це потріскування, вони спрямовують свої кінчики коріння у відповідний бік, ніби розвертаючи голову до співрозмовника. Тому, гуляючи лісом, можна почути тихе потріскування, яке, можливо, є не просто вітром, а своєрідною розмовою дерев. Принаймні, це одна із теорій. Про це і значно більше можна дізнатися у чудовій книзі німецького лісника й професора Петера Воллебена «Таємниче життя дерев», у якій він описує практичну філософію дерев, їх цікавий світ. Основна теза – дати можливість лісу рости без мінімального втручання людини, адже він і до нас мільйонами років давав собі раду і виробив свою неповторну структуру життя.

Дерев на Землі більше як зірок у нашій галактиці

На планеті Земля нараховують понад три трильйони дерев,  це більше, ніж число зірок у нашій галактиці! Якщо просумувати це число у секундах, то для цього потрібно буде рахувати майже 100 років. На кожну людину припадає близько 408 дерев. Найбільше дерев у Росії, 22% усієї кількості дерев на планеті, а це близько 640 млрд штук. Принаймні, таку масштабну інформацію у 2015 році представив загалу дослідник й науковець Томас Кроутер, який два роки детально вивчав це питання разом із групою вчених у рамках проекту ООН. До цього вважалося, що на планеті у дев’ять разів менше. На планеті налічується більш як 60 тис. видів дерев. Близько 300 видів дерев перебувають під загрозою зникнення: в кожному з видів – не більш як 50 одиниць.

Найстаріші дерева ростуть у США, а саме у Каліфорнії та Неваді. Дерева взагалі є найбільш довго живучими живими організмами на Землі, деякі з них можуть жити тисячами років. Науково зафіксовані найдавніші представники дерев мають вік близько 5 тис. років, окремі екземпляри є старшими за відомі Єгипетські піраміди. А от найстаріша коренева система дерев росте у Швеції. Її вік приблизно 9,5 тис. років. Тобто на місці старого дерева виростає молодняк, а корінь залишається той самий. До речі, місце перебування багатьох тисячолітніх дерев є засекреченим, адже наплив туристів явно не додає здоров’я таким довгожителям. Серед дерев також є ті, які живуть всього декілька десятків років, бо їх стратегія вимагає чим швидше виконати всі свої основні функції, тому їх життєва енергія вигоряє за короткий відрізок часу.

Найвищі дерева в світі

 Найвищим деревом у світі вважається секвоя, яка росте у США, штат Каліфорнія. Висота цього хмарочоса – 115 метрів, а діаметр цілих 8 метрів. А от найтовстіші дерева – це баобаби, їх стовбури виростають у діаметрі аж до 16 м! Баобаби поширені в саванах Африки, Мадагаскару та Австралії. Читайте більше тут.

Дерева піклуються одне про одного.

Для прикладу, якщо одне дерево зрубують до пня, то інші дерева того ж виду, через корінну систему допомагають вижити цьому пеньку. Вірогідно, після «плачу» і розмови з сусідами, вони надають йому поживні речовини, які дерево більше не в змозі самостійно добувати. Також, за схожим принципом діють родинні стосунки. Адже у лісі молодняку складно отримати всю необхідну кількість сонячної енергії і цукру під покровом своїх високих покровителів, тому дерева-»батьки» також через корінну систему підживлюють своїх потомків, які, коли виростають, можуть також допомагати їм у скрутних становищах, для прикладу опиратися своїми старими гілками, коли лютують вітри. Все це свідчить, що для дерев важливою є комунікація, тому ліс – це соціальна структура дерев, у якій відбувається: допомога, розмова, і пересікання спільних інтересів. Читайте більше тут: https://zik.ua/news/2017/09/20/10_nebanalnyh_faktiv_pro_dereva_1170795

 

Дерева боротимуться зі змінами клімату

Показовим досвід має  Ірландія. Уряд країни заявив, що протягом наступних двох десятиліть в Ірландії висаджуватимуть 22 млн дерев щороку, а загалом до 2040 року – 440 млн. Це передбачено планом боротьби зі зміною клімату. У ньому викладені основні дії, до яких вдасться Міністерство сільського господарства. Ірландія хоче бути вуглецево-нейтральною до 2050 рок

Новини