Понеділок, 29 травня 2023 |

поділитися у соціальних мережах:

 

 

Шановна громадо селища Гостомель !

 

У 2015 році я переміг на виборах до органів місцевого самоврядування та прийняв присягу на вірність та захист інтересів територіальної громади селища Гостомель. Я взяв на себе відповідальність за добробут селища, соціально-економічний, культурний розвиток селища. Тут живуть мої діти, внуки, рідні та близькі мені люди.

Ні для кого не є таємницею що саме Гостомель — основний наповнювач бюджету Ірпеня завдячуючи потужнім «локомотивам» різних галузей, що працюють у  Гостомелі,  як от: ПрАТ «Ветропак Гостомельський склозавод», ДП «Антонов», TOB «Кюне+Нагель», TOB «Юнілівер», аграрна компанія «Зелена гільдія». Дані підприємства є в числі найбільших платників податків Приірпіння. Тільки в 2018 році Гостомель спрямував у бюджет Ірпеня понад 130 млн грн. Цього року очікуються ще більші бюджетні надходження. Звідси постає логічне запитання чи має право громада селища зі своїх же надходжень отримати частину коштів на ремонтні та інші роботи? Ми зробили відповідне звернення до Ірпінської міськради про виділення субвенції на 7 млн. грн. Однак на 71-й сесії ІМР зміни до бюджету, а саме 7 млн. субвенції, як ми прохали, не було ухвалено. Чому ми, перераховуючи  130 млн. грн., не можемо отримати хоча б частину своїх же зароблених коштів і ставати прохачами?       

З такими та іншими питаннями звертаються до мене мешканці селища, на які мені важко надати відповідь. Зокрема: чому, коли Гостомель підтримав на виборах міського голови кандидатуру Володимира Карплюка, повіривши у його передвиборчі обіцянки: «Гостомелю — нові дитсадки», але вони так і не побудовані? Або, чому з приходом нової влади  в Ірпені відбулося  «диво», тоді, як в Гостомелі,  хоч він найбільше наповнює ірпінський бюджет, дива не відбулося.  Чому в Ірпені дуже багато елементів розкошів благоустрою і колон, що прикрашують місто, а в нашому селищі Ірпінь спромігся встановити  тільки одну колону на В’їзній групі? Це яскрава картинка, що наче підкреслює наш залежний, так би мовити, колоніальний статус у даній ситуації, коли в Ірпеня своя рука-владика, що в першу чергу розподіляє кошти на власні проекти, а нам дістаються крихти з того розподілу.    

Гостомель  має славну та багату історію. В цьому році ми святкуватиме 525 річницю з дня заснування. Але головною цінністю селища є люди, які заслуговують на покращення умов проживання, оскільки саме вони на своїх робочих місцях наповнюють бюджет Ірпеня.

Діти Гостомеля мають ходити до школи  по зручних та безпечних тротуарах. І це повинно бути в пріоритеті.  Та всупереч цьому тротуар спершу кладеться до господарських об'єктів, що розміщені на окрузі депутата IMP Н. Смолянчук, але ми відстояли це питання, й тротуар до ЗОШ №13 по вулиці Рекунова таки прокладено! Не можу щоб не вказати на інші факти, коли рука-владика нашого «старшого брата» не зважає на інтереси громади, коли, щоб відремонтувати  дах дошкільного закладу «Веселка» директору доводилося стукати(писати звернення)  18 разів! Але вже навіть коли й було розпочато ремонт, зауважу, неякісний, бо залило опадами кілька кімнат під час недолугих робіт, все ж ремонтпочали почали висвітлювати, як заслугу ірпінської влади, що опікується дошкільними закладами Гостомеля. Але, шановні, не треба цим спекулювати, бо всі освітні й дошкільні заклади, а також культури знаходяться на балансі ІМР, і хоч ми прохали їх передати нам, але Ірпінь проігнорував наші звернення. І зрозуміло чому,  бо отримує на це кошти і в  тому числі державні субвенції, які можна розподіляти на власний розсуд. І була ситуація, коли комп’ютерну техніку, виділену ЗОШ №14, перехопили для ірпінської школи.

 Інще питання — медичне обслуговування. Не зважаючи, на так зване, "Ірпінське диво", єдина центральна лікарня регіону тріщить по швах від переповнення, бо ж населення з інтенсивною забудовою «Ірпінського дива» додалося в рази. Тому ми при селищній амбулаторії сімейної медицини загальної практики відкрили денний стаціонар, взяли на утримання медичного працівника, маємо свою бригаду швидкої допомоги, але цього не достатньо, потрібно розширювати медичну базу, й для цього необхідні кошти, які в нас є, от тільки знаходяться вони в бюджеті ІМР. 

На початку 2019 року влада Ірпеня пообіцяла мені та депутатам Гостомельської селищної ради що хоча б частину зі сплачених податків Гостомеля до Ірпеня повернути до бюджету селища. Було досягнуто домовленості про 30 млн., Але рік закінчується, обіцяних коштів немає.

Натомість Ірпінь повідомляє про перерахування на Гостомель більше ніж 30 млн грн., включаючи в перелік наступне:

  • майже 7 млн - поповнення статутного фонду КП «Ірпіньводоканал»;
  • 1 млн 400 тис на капітальний ремонт вулиці Папулова, але такої вулиці в Гостомелі немає;

-5 млн 050 тис будівництво нової вулиці в Гостомелі, але це кошти державної субвенції (через Ірпінь вони йдуть транзитом на Гостомель, але враховані Ірпенем в рахунок цих ЗО млн що начебто виділені на Гостомель). Аналогічна ситуація і з коштами на меблі в школи та садочки (співфінансування 30% на 70% з державою); будівництво міні футбольного поля в ЗОШ №14 (співфінансування 50% на 50% з облбюджетом) і такий список можна продовжувати.

  • Особливо хочу відзначити перерахування коштів на Гостомель в сумі 2 млн 500 тис на капремонт дороги з тротуаром по вул. Центральна від пров. Сонячний до пров. Мальовничий та по вулиці Центральна від вул. Мисливська до пров. Сонячний (це не помилка - так визначено в рішенні IMP). Справа в тому що вулиця Центральна та провулки Мальовничий та Сонячний селища Гостомель знаходяться по різні боки «варшавки». Більше того, йдеться за масив «Авіатор», що будує колишній мер Ірпеня Володимир Карплюк. Жоден забудовник не будує прибудинкову територію своїх житлових масивів за кошти громади. А рішенням ірпінських депутатів дозволено це зробити екс-меру. За які заслуги? Та ще й рахунок виставили Гостомелю. Не залишу без коментарів і рішення Ірпеня про викуп приміщення за адресою : вул. Молодіжна,9. Другий поверх цієї будівлі з окремою адресою: вул. Молодіжна,9/1 (школа №15) є власністю територіальної громади селища. Відповідно до рішення IMP викуп першого поверху відбувся за 1 млн 500 тис (хоча на бюджетній комісії сума була більшою). Ці кошти також зачислили в рахунок 30 млн., що повернуті в Гостомель, Але ж приміщення стало ірпінським , тобто за рахунок коштів Гостомеля Ірпінь придбав собі об'єкт нерухомості.

Враховуючи таке ставлення Ірпеня до Гостомеля я прийняв рішення про вихід зі складу виконкому IMP, але селищним головою я залишаюсь, відповідальність з себе  не знімаю, тому звернувся до ірпінської влади та депутатів з вимогою:

  • Виділити кошти на реконструкцію нежитлового приміщення під дитячу поліклініку (з денним стаціонаром на 10 ліжок);
  • Виділити кошти на будівництво дитячого садочка на 140 місць по вулиці Остромирська,37-а;
  • Виділити кошти на добудову гостомельських шкіл №13 та 14;
  • Виділити кошти на реконструкцію футбольного поля та спортивних майданчиків в школі №14 .

 

Гостомельський селищний голова     Юрій Прилипко

Новини