Вівторок, 22 жовтня 2019 |

З професійними іменинами рятувальників-вогнеборців від Гостомельської селищної ради вітали  заступник селищного голови Дмитро Абрамчук та керуючий справами Світлана Чечко. Від імені громади представники ГСР подякували за оперативність у наданні допомоги, професіоналізм і мужність. Адже ця робота для сильних тілом і духом. Для більш ефективної роботи гостомельської команди та враховуючи побажання рятувальників гостомельська селищна рада придбала пожежні рукави та вітродуйні пристрої, струменями повітря котрих можна гасити загоряння трави, що є дуже актуальним питанням для нашого регіону.

День рятувальника порівняно молоде свято, встановлено у 2008 році, оскільки об’єднало всіх працівників ДСНС. У відповідній постанові зазначено, що свято засновано, «враховуючи значний внесок працівників аварійно-рятувальних служб, пожежної охорони та інших спеціальних формувань, а також громадян у справу ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру, захисту життя і здоров’я людей».

Прикметно, що День рятувальника в Україні відзначають у день святкування православною церквою Ікони Божої Матері, званої «Неопалима Купина» (покровителька пожежних та рятувальників). За переказами, Бог з’явився Мойсеєві у вигляді куща терну, що  горить але не згорає, і покликав пророка до того, щоб вивести ізраїльтян з Єгипту.Крім того, у православній церкві вшановується пам’ять єпископа Вавіли. Вважалося, що 17 вересня потрібно викопувати цибулю (17 вересня на Русі було відоме як Луків день). Наші предки вважали, що 17 вересня потрібно обов’язково помолитися Неопалимій Купини, яка, за  віруваннями, охороняє будинок від пожеж і блискавок. У слов’ян існував звичай обходити палаючий будинок з іконою Божої Матері “Неопалимої Купини”, щоб пожежа затихла.

Чоловіки в цей день обходили сінники з вилами і встромляли їх у снопи, щоб прогнати нечисту силу, яка може там сховатися і напасти на домашніх тварин взимку.

Також у цей день святкують:

• День Конституції і Громадянства в США;
  • Відкриття парламентського року в Нідерландах.

Нагадаємо, 16 вересня відзначали Міжнародний день охорони озонового шару, а також День Василини Домни Доброродної.