Середа, 21 серпня 2019 |

Один з найбільш небезпечних бур’янів, який згубно впливає на організм людини  є амброзія полинолиста.  Ця карантинна рослина небезпечна для здоров’я людини. Вона викликає алергію, екзему, астму і різні важкі стани. Прохання до всіх жителів виривати її з коренем і знищувати.

Про наявність амброзії повідомляйте через портал "Відкрите місто", робочий вайбер 063-997-36-05, мессенджер ФБ, КП УЖКГ "Гостомель" - 04597-32-915.

Амброзія (Ambrosia)відноситься до ряду однорічних і багаторічних трав’янистих рослин, рідше напівкущів родини Складноцвіти і налічує 30 видів. Поширена переважно в Америці, деякі види занесені до інших регіонів, зокрема в Європу. В Україні один вид – Амброзія полинолиста (A. artemisiifolia)потрапив з Північної Америки, який був вперше виявлений в 1925 році.

З кожним роком амброзія поширюється на нові території, утворюючи при цьому велику надземну масу і заглушує культурні посіви.

Спостерігаючи за амброзією можна сказати, що вона справжній „зелений агресор”. Успішно витісняє гравілат, вероніку, злаки, подорожник, ромашку, череду та рослини, які прикрашають ландшафт.

Цвіте амброзія з середини серпня до кінця жовтня. Під час цвітіння ця рослина дуже небезпечна: пилок викликає у людей алергію (підвищення температури, сльозотечу, кон’юнктивіт, погіршує зір і може викликати набряк легенів), медики називають це амброзійним полінозом або сінною пропасницєю. Слід додати, що у цей період від її пилку страждають астматики, у яких загострюються приступи бронхіальної астми.

Поширенню захворювання можуть сприяти погодні умови: спека, роза вітрів тощо. Ефективних ліків поки що не існує. Єдиний вихід — триматися подалі від амброзії полинолистої поки вона квітує. Потрібно відмовитись від прогулянок за містом, по можливості не виходити з дому у спеку та у вітряну погоду. Для прогулянок краще вибирати похмурі та дощові дні. Натягнути на вікна марлеві сітки, постійно їх змочувати та міняти кілька разів на день. На вулиці користуйтеся сонячними окулярами. При поверненні додому рекомендується прийняти душ, промивати ніс та очі.

Заходи боротьби

З огляду на вище зазначене, зрозуміло, що знищення амброзії полинолистої як карантинного бур’яна, підлягає загальній комплексній системі боротьбі з бур’янами в культурних посівах.

Система заходів, як складова частина загального агротехнічного комплексу прийомів по вирощуванню с.-г. культур, передбачає застосування різних методів: карантинні, агротехнічні, механічні та хімічні заходи.

Вести боротьбу з цією злісною карантинною рослиною треба усім разом: санепідемстанції, екологічній службі, адміністративно-технічній інспекції, квартальним комітетам, підприємствам, навчальним закладам, громадськості.

Згідно статті 22 Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного добробуту” „зобов’язує утримувати земельні ділянки та території в належному санітарному стані не тільки органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, підприємства, але й всіх громадян”.

Ми живемо в третьому тисячолітті, прагнемо увійти до Європейської спільноти, тому маємо навести порядок у своїй оселі.