Неділя, 22 вересня 2019 |

У списку 128 нагороджених учасників бойових дій, загальне ж число АТОвців Гостомеля - понад 300 осіб. Нагородження приурочили до Дня резервіста, який відзначається в Україні вперше. Патріотів і захисників нашої держави привітали очільник селища Юрій Прилипко, Почесний громадянин Гостомеля Андрій Гірник, який постійно тримає руку на пульсі допомоги нашим захисникам, представники ІМР, перший заступник міського голови Олександр Маркушин, від депутатського корпусу депутат Максим Плешко, Наталія Смолянчук, депутати Гостомеля, військовий комісар Ірпінсько-Бучанського ОМВК Володимир Кондратенко, голова Гостомельської спілки АТО Олексій Табачук.

Разом з ветеранами АТО Гостомеля були їхні діти, безхмарне майбутнє котрих захищали їхні молоді батьки, які незважаючи на вік, вже стали ветеранами.

"Україна  і Гостомель гордиться вами і вашою мужністю, ви взяли в руки зброю, аби захистити Вітчизну та принести перемогу, а з нею – і мир на нашу землю. Бажаю в цей сонячний день добробуту й злагоди всім вашим родинам",— зазначив під час виступу Юрій Прилипко.

На жаль, цього сонячного дня не дочекалися шестеро гостомельців, двоє з котрих, як Олександр Старов і Ігор Горбенко загинули на передовій, ще четверо, унаслідок отриманих ран і захворювань померли  вдома.

Взагалі ж унаслідок збройного конфлікту на Сході України з квітня 2014 року до кінця 2018 року, загинули від 12 800 до 13 000 осіб. Такі дані оприлюднила Моніторингова місія ООН з прав людини.

За даними місії, приблизно 3300 загиблих на Донбасі були цивільними особами, 4000 - військовослужбовцями української армії, а 5500 - підтримуваними Росією озброєними бойовиками.Ще від 27 тисяч до 30 тисяч осіб отримали під час конфлікту поранення.