Четвер, 4 червня 2020 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Чудові хореографічні й пісенні подарунки подарували матусям і всім глядачам в БК "Чотири леви"   вихованці аматорських хореографічних колективів, лауреатів  Міжнародних конкурсів "Хвиля танцю"(ЗШ№13,  керівник Ірина Соболь), Soul dance (Хелена Миколаєвська), танцюристи Еми Шихалієвої. Зворушливо прозвучали виступи вокалістів Дмитра Кравчука, братів Горгян, Серафими Шихалієвої, акордеоніста Сергія Попова. Вражали також декоративні квіти, на сцені цвіли навіть конвалії (студія «Нінель», Альона Артюхова). Ведучою концерту була Аліна Околот. Традиції Дня матері в Укаїні тільки набувають свого яскравого колориту, оскільки офіційного статусу воно набуло тільки в 1999 році. Все ж це свято має глибоке історичне коріння, тож заглянемо в глибину століть. 

Рядками історії

Матерів вшановують із сивої давнини. Наприклад, у Стародавній Греції святкували День вшанування матері усіх богів – Реї.

А от у Стародавньому Римі вшановували богиню Кібелу, заступницю матерів. У них свято тривало 3 дні у березні.

Офіційна історія цього свята бере свій початок ще у далекому 1914 році у США. З того часу в Америці відзначають День матері, як державне свято.

Хоча в тих же Штатах вперше подумали про необхідність такого свята ще у 1872 році. Тоді активістка Джулія Ворд захотіла впровадити день, який би символічно об'єднував усіх матерів у боротьбі за мир. Вона влаштовувала мітинги і демонстрації, але держава так і не звернула уваги на її дії.

 Офіційно в Україні святкують День матері з 1999 року, з того часу, як Президент Кучма підписав відповідний указ.

Але, насправді, українці цей День святкували і раніше. Наприклад, українська діаспора у Канаді ще на початку 20-го століття (1928 році) почала вітати матерів. А на наступний рік така ініціатива докотилась і до західної України. У Львові у другу неділю травня організовували спеціальні зустрічі матерів і концерти для них. Тут цим займалася редакторка тижневика "Жіноча Доля" Олена Кисілевська. Пізніше, за сприяння "Союзу українок" з Канади це свято поширилося по всій території Західної України.

Потім при радянській владі, свято категорично заборонили. Це тривало до 1999 року. До речі, варто також зазначити, що свято ще за часів Київської Русі та козаків теж відзначалося, але як релігійне – місяць Пречистої Діви Марії.

Новини