П'ятниця, 26 квітня 2019 |

Олексій Кавилін: «Дохід місцевих бюджетів демонструє позитивну динаміку»

У січні-березні  2019 року до місцевих бюджетів від платників податків Київщини надійшло 3,3 млрд. грн. Про це повідомив начальник ГУ ДФС у Київській області Олексій Кавилін. За наданою ним інформацією, у порівнянні з аналогічним періодом минулого року, дохід місцевих скарбниць збільшився на 30% або 776 млн. грн.

«Основним джерелом наповнення бюджетів місцевих громад є податок на доходи фізичних осіб, якого з початку року перераховано у сумі 2,1 мільярда гривень. Порівняно з відповідним періодом 2018 року, цей показник зріс на третину або 482 мільйона гривень», - зазначив Олексій Кавилін. «Безумовно, на динаміку сплати цього виду податків вплинуло підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 4 173 грн. Зросла і середня заробітна плата: за даними управління статистики області, на Київщини ця сума складає 9 812 грн., що на 21,5% більше за показник попереднього року. Відповідно, збільшилася і сума податкових відрахувань. Іншим вагомим важелем у зростанні надходжень став результат вжитих заходів у напрямі легалізації найманої праці. Так, лише за першу декаду поточного року до місцевих бюджетів за підсумками роботи у цьому напрямі сплачено 2,4 мільйона гривень ПДФО та 2,9 мільйона гривень єдиного внеску».

Представники малого та середнього бізнесу перерахували до бюджетів 557 млн. грн. єдиного податку. Порівняно з тим самим періодом минулого року, це на 34% або 142 мільйона більше. Землекористувачі області поповнили скарбниці сумою у 331 млн. грн., збільшивши показник першого кварталу на  15% або 44 мільйони гривень. Власники елітних автомобілів сплатили 5,4 млн. грн., що на третину або 1,2 млн. грн. перевищує показник минулого року.

«Виваженість у здійсненні податкової політики, зокрема, зорієнтованість на партнерські відносини з платниками, а також розвиток електронних сервісів – це ті чинники, які здатні забезпечити  стабільну сплату податків, а відтак - стійкий економічний розвиток та зростання добробуту мешканців регіону», - зазначив очільник фіскальної служби регіону.

ГУ ДФС у Київській області

Підрозділи аудиту ГУ ДФС у Київській області упередили несплату 52 млн. грн. до бюджету

Протягом січня-березня 2019 року управлінням аудиту ГУ ДФС у Київській області проведено 185 документальних перевірок в тому числі 69 планових та 116 позапланових перевірок.

За результатами проведених документальних перевірок донараховано узгоджених податкових зобов’язань в сумі 510,6 млн. грн., що на 201,4 млн. грн. більше ніж у відповідному періоді 2018 року. Із донарахованих сум до бюджету надійшло 20,7 млн. грн., що на 8,5 млн. грн. більше ніж за аналогічний період минулого року.

Крім того, в ході документальних перевірок зменшено неправомірно задекларовані підприємствами збитки на суму 289,8 млн. грн., що дозволить у майбутніх періодах упередити несплату зазначених податків до бюджету, також, зменшено суму від'ємного значення різниці між податковими зобов'язаннями та податковим кредитом з ПДВ в розмірі 12,5 млн. гривень.

Крім того, за січень-березень 2019 року проведено 417 фактичних перевірок платників податків, які здійснюють діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, за результатами яких до порушників податкового законодавства застосовані штрафні санкцій на загальну суму 19,7 млн. грн., з яких 3,1 млн. грн. сплачено до бюджету.

ГУ ДФС у Київській області

У першому кварталі 2019 року податківці Київщини розпочали 5 кримінальних проваджень у митній сфері

У напрямку протидії кримінальним правопорушенням у митній сфері
з початку року за матеріалами оперативних працівників розпочато
5 кримінальних проваджень за ст. 212 КК України, у тому числі 2 за ч. 3 ст. 212 КК України.

У поточному році слідчими завершено 3 кримінальних провадження даної категорії та направлено до суду для звільнення від кримінальної відповідальності  у зв'язку з повним погашенням завданих державі збитків на суму 3,5 млн. гривень.

Припинено діяльність 1 «центру мінімізації митних платежів», в ході відпрацювання якого встановлено 7 суб’єктів господарської діяльності-вигодонабувачів, стосовно яких ініційовано документальні перевірки.

З початку року до митниць ДФС надано 35 листів про вчинення порушень митних правил.

За результатами відпрацювання інформації оперативних підрозділів додатково сплачено митних платежів на суму 11,1 млн. гривень.

В рамках досудового розслідування кримінальних проваджень, викритих у минулих роках, накладено арешт на товарно-матеріальні цінності загальною вартістю 61,8 млн. гривень.