Вівторок, 23 липня 2019 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Бригада швидкого реагування НГУ - це сучасне військове з’єднання, створене 2015 року, виходячи зі специфіки “гібридної війни”, що її розв’язала Російська Федерація проти України. Сектор безпеки потребував рішучого переходу від застарілої пост-радянської школи до сучасних військових стандартів. Саме гостомельській бригаді судилося стати тією військовою частиною, досвід якої стане базою для реформування військових з’єднань усієї Нацгвардії.

Командуванням Нацгвардії було прийнято рішення заручитися міжнародною підтримкою та адаптувати досвід військового блоку НАТО до українських реалій. У першу чергу це стосувалося структури штабу, військового планування  та процесу прийняття рішень за стандартами Північноатлантичного Альянсу. До процесу навчання офіцерів Бригади залучили іноземних інструкторів, а в рамках міжнародної взаємодії командири підрозділів пройшли підготовку з фахівцями збройних сил Канади.

 

Набуті знання перевіряли на практиці - під час міжнародних військових навчань Rapid Trident, що на Львівщині. Там нацгвардійці продемонстрували одні з найвищих результатів серед українських військових. Міжнародні військові фахівці були в захваті від роботи штабу, планування та злагодженості дій нацгвардійців у ході навчань. Зокрема, підрозділи Бригади довели, що можуть ефективно взаємодіяти у складі міжнаціонального військового контингенту, і слід сказати, що саме така інтеграція є одним із тих принципів, на яких базуються армії НАТО.

За своїми цілями та завданнями Бригада швидкого реагування значно відрізняється від решти з’єднань Нацгвардії. Створена для виконання завдань в умовах гібридної війни, Бригада може протидіяти і малим терористичним групам, і регулярним механізованим бригадам противника. Має Бригада на озброєнні і засоби протиповітряної оборони.

Всередині частини створено всі умови для професійного розвитку особового складу: працює кухня, військовослужбовці контрактної служби забезпечені безкоштовним сучасним харчуванням. Велика увагу тут надають розвитку спорту - розташування підрозділів устатковано спортивним обладнанням, працює обладнаний комфортний спортзал. Також будуються гуртожитки для розташування особового складу. А для тих, хто бажає мешкати за межами частини, Бригада пропонує орендоване житло, покриваючи значну частину коштів. Враховуючи те, що у Бригаді найвище грошове забезпечення серед частин та підрозділів НГУ — майже 12 тисяч грн. щомісяця, саме такою є стартова заробітня платня військовослужбовця контрактної служби — можна говорити про те, що Бригада швидкого реагування НГУ є підрозділом для перспективного зростання в лавах ЗСУ.

Новини