Середа, 21 серпня 2019 |

Для наших зручностей і комфорту вони виходять на свої ділянки інколи ще до сходу сонця, в непогоду й дощ, і хоч нам їхня робота може бути  не помітною, але вони завжди тримають руку на пульсі життєдіяльності селища.

17 березня — День працівників комунального господарства і побутового обслуговування, професійне свято, яке традиційно відзначається кожної третьої неділі березня. «Перш за все завдяки комунальникам з року в рік змінюється загальний вигляд нашого рідного селища, яке стає більш чистим, впорядкованим, освітленим, квітучим. Поліпшується утримання будинків та прибудинкових територій, стає комфортнішим життя у нашому спільному домі, назва якому Гостомель. Хай вашими постійними супутниками будуть міцне здоров’я, добрий настрій, достаток і тепло родинних осель»,— зазначив під час привітання працівників УЖКГ «Гостомель» селищний голова Юрій Прилипко, вручивши працівникам підприємства відзнаки за сумлінну працю.

Ми ж, зважаючи на наближення професійного свята, вирішили поцікавитися, з чого починається трудовий день комунальників, побувавши на оперативній нараді, яку проводив начальник УЖКГ «Гостомель» Віталій Пустовалов. На ній визначалися першочергові наряди на всіх напрямках  роботи управління. А напрямків цих чимало: забезпечення функціонування зовнішнього освітлення, планування ремонту дитячих майданчиків, лавочок, під’їздів і дахів. Тут відразу зауважимо, в Гостомелі відремонтовано переважну більшість дахів, з встановленням шатрових каркасів, покритих  металевим шифером. На найближчий час заплановано ремонт покрівель на трьох будинках по вулиці Рекунова. Також в під’їздах багатьох будинків замінено старі вікна на склопакети. У даний час УЖКГ обслуговує 62 будинки Гостомеля, надаючи послуги з поточних ремонтів сантехніки, під`їздів, громадських місць загального користування. Найбільший фронт робіт, звичайно ж, на прибиранні прибудинкових територій селища, дитячих майданчиків ( їх у нас 45), парків і скверів, алей і меморіалів, місць громадського користування. Наразі УЖКГ обслуговує 32 сміттєві майданчики, на яких знаходиться 128 контейнерів для збору відходів, у поточному році "парк" сміттєвих контейнерів заплановано доповнити ще на 10 одиниць. На цій ділянці робіт задіяно 30 прибиральників, також, зважаючи на нестачу робочих рук, до цього процесу, на договірній основі, залучаються студенти-практиканти київського професійного ліцею комунального господарства. На цьому напрямі постійно діє оптимальне преміювання оплати праці прибиральників, зважаючи на обсяги робіт. Завершуючи даний аспект, означимо його наголосом, що для запобігання утворення стихійних звалищ в УЖКГ «Гостомель» впроваджено власне ноу-хау — встановлено 7 великогабаритних контейнерів, куди можна скидати крупні побутові відходи, включаючи старі меблі, тож користуйтеся цими можливостями, яких немає в інших містах Приірпіння. З часом таких сміттєвих бункерів побільшає, однак багато хто з жителів не зважає на це, і навіть скидає сміття поруч сміттєвого бункеру, як це видно на світлині.

Особливу увагу звертаємо, що великогабаритні контейнери встановлено на цвинтарях, це дуже актуально під час впорядкування могил до поминальних днів.

Про усе це я дізнався під час спілкування з фахівцями УЖКГ після оперативної наради.

• Але ви не думайте, що робочий час УЖКГ розпочався о 8-й годині ранку,— посміхнувся Віталій Володимирович,— в нас зараз гаряча пора — весняне прибирання території, особливо багато роботи на узбіччях доріг, адже взимку вони посипалися дуже рясно, зважаючи на ожеледь, тому маховик роботи на цьому напрямку запускаємо о четвертій годині ранку, тобто тоді виїжджаємо  на прибирання нашим міні-трактором, щоб не заважати рухові на автомагістралях. Прибирання узбіч в даний період і в подальшому здійснюватиметься з 4 –ї ранку...

Після наради ми здійснили своєрідну екскурсію в різні райони Гостомеля, починаючи з Баланівки, відзначивши, що селище після зимової сплячки набуло дуже охайного вигляду,

котре створює гарний настрій, і він ще покращиться, адже незабаром оживуть клумби, розпочнеться весняний етап озеленення, до якого в УЖКГ «Гостомель особливе ставлення. Це дуже  було помітно минулою весною, коли гостомельські тюльпани і гіацинти тривалий час тішили нас і гостей. Однак, як з сумом констатували озеленювачі, цибулини квітів невтомно  викопують і крадуть, навіть на меморіалах, несвідомі елементи нашої спільноти, інакше й не назвеш цю категорію громадян.

• Давайте разом впливати на свідомість жителів нашого великого дому Гостомеля,— прохає начальник УЖКГ, розповівши про перспективні плани роботи підприємства:
  • У поточному році створюватимемо аварійну службу УЖКГ,— розповідає Віталій Володимирович,— щоб мешканці селища в будь яку годину доби, могли звернутися до нас, а ми б в екстреному порядку вирішили ту чи іншу побутову проблему. Найближчим часом займемося зовнішнім освітленням Мостищ, замінимо всі алюмінієві дроти на ізольовані. Є в нас також напрацювання й в сфері благоустрою, але про це розповім трохи згодом. До речі, хто має бажання поповнити наш дружній колектив, долучайтеся, в нас близько 20 вакансій, (наразі працює 72 фахівця) .
  • Дякуємо за увагу, і Вашу роботу. Ми періодично повертатимемося до теми УЖКГ знову, адже це спільна тема для усіх жителів Гостомеля.