Середа, 20 березня 2019 |

Списки виборців для голосування виборців за місцем проживання формуються на основі бази даних Державного реєстру виборців. Вам варто приділити увагу перевірці своїх даних у Державному реєстрі виборців у випадку, якщо Ви нещодавно:

• змінювали прізвище, ім’я чи по батькові,
  • змінювали зареєстроване місце проживання,
  • досягли повноліття та голосуватимете вперше.

Пам’ятайте, що згідно із Законом обирати до органів місцевого самоврядування представників від певної територіальної громади мають право громадяни України, які на день проведення відповідних місцевих виборів:

• досягли вісімнадцяти років,
  • належать до цієї територіальної громади та проживають у межах відповідного виборчого округу (місце проживання зареєстровано на відповідній території).

ЯК ПЕРЕВІРИТИ ПРАВИЛЬНІСТЬ СВОЇХ ДАНИХ У ДЕРЖАВНОМУ РЕЄСТРІ ВИБОРЦІВ ТА У СПИСКУ ВИБОРЦІВ?

ПЕРЕВІРТЕ СВОЇ ДАНІ В ІМЕННОМУ ЗАПРОШЕННІ НА ВИБОРИ

воно повинно бути доставлено Вам дільничною виборчою комісією не пізніш як за 10 днів до дня голосування (не пізніш як за 3 дні до дати повторного голосування)

ПЕРЕВІРТЕ, ЧИ ПРАВИЛЬНО ВКАЗАНО ВАШІ ДАНІ

• ПРІЗВИЩЕ, ІМЯ, ПО-БАТЬКОВІ
  • ДАТА НАРОДЖЕННЯ
  • ЗАРЕЄСТРОВАНЕ МІСЦЕ ПРОЖИВАННЯ
  • ВІДСУТНІСТЬ ЧИ НАЯВНІСТЬ ВІДМІТКИ ПРО ПОСТІЙНУ НЕЗДАТНІСТЬ САМОСТІЙНО ПЕРЕСУВАТИСЯ

УСЕ ПРАВИЛЬНО

У ДЕНЬ ГОЛОСУВАННЯ ПРИХОДЬТЕ З ПАСПОРТОМ НА ДІЛЬНИЦЮ ЗА ВАШИМ ЗАРЕЄСТРОВАНИМ МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ З 8 ДО 20 ГОДИНИ!

З такою заявою виборець може звернутися як щодо себе, так і стосовно інших виборців.

Крім того, кожний виборець має право звернутися до суду з адміністративним позовом про уточнення списку виборців у встановленому Кодексом адміністративного судочинства України порядку. Детальніше про захист своїх виборчих прав (ПОСИЛАННЯ НА СТОРІНКУ ПРО ВИБОРЧІ ПРАВА).

Cуд при розгляді даного адміністративного позову звертається до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців із запитом щодо уточнення відомостей про виборця. Рішення суду про внесення змін до списку виборців не пізніш як за п’ять днів до дня голосування подається виборцем до відповідного органу ведення Державного реєстру виборців або до відповідної дільничної виборчої комісії для негайного направлення до такого органу, а пізніше цього строку – до дільничної виборчої комісії.

У день голосування зміни до уточненого списку виборців не вносяться!