Середа, 20 березня 2019 |

15 лютого 2019 року минає 30 років з дня виведення військ з Афганістану, по всій країні вшановують пам'ять полеглих воїнів-інтернаціоналістів. Представники Гостомельської селищної ради, зокрема заступник селищного голови Дмитро Абрамчук, керуючий справами Світлана Чечко взяли участь у мітинзі-реквіємі біля меморіалу воїнам-інтернаціоналістам Приірпіння в місті Бучі й поклали квіти до обеліску разом з представниками влади Ірпінського регіону, членами Української спілки воїнів-інтернаціоналістів України, громадськістю.

За кілька годин потому мітинг-реквієм з покладанням квітів відбувся біля селищного меморіалу, де викарбувано імена полеглих воїнів-інтернаціоналістів Гостомеля: Чайки Анатолія Миколайовича, Радченка Володимира Петровича, в якому взяли участь представники влади ГСР, ветерани-інтернаціоналісти Гостомельського осередку УСВА.

Війна тривала понад 9 років. У ній брали участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, шість воїнів-інтернаціоналістів Приірпіння не повернулися додому, загальне число полеглих співітчизників близько 15 тисяч. Багато «афганців», як почалися бойові дії на Сході, знову взяли до рук зброю. Двоє побратимів з Ірпеня Микола Личак, Олександр Давидчук поклали життя на вівтар нашого миру й спокою в зоні АТО. Вони стали на захист Батьківщини в найпереломніший момент наступу агресора - в липні 2014 року. Сьогодні Ірпінська спілка воїнів-інтернаціоналістів нараховує понад 250 членів, як зауважив її очільник Ігор Панасюк, 50 воїнів інтернаціоналістів пішли з життя від ран та хвороб. Найприкріше, що на сьогодні залишилася в живих тільки одна мати з когорти воїнів-«афганців», Віра Михайлівна Олійник, син котрої, Юрій, загинув, виконуючи інтернаціональний обов’язок.

Вона була присутня на мітингу під час вручення трьом воїнам-інтернаціоналістам ключів від квартир. Соціальна справедливість, хай із запізненням, все ж повертається. У Гостомелі також, вперше за багато років, за ініціативи селищного голови Юрія Прилипка воїни-інтернаціоналісти отримали земельні ділянки.

Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Тридцята річниця виведення військ з Афганістану – важлива подія в житті українців, вшануємо сьогодні й згадаємо всіх, хто не повернувся з далекого поля бою.   .