Вівторок, 11 грудня 2018 |

Сьогодні, 5 грудня, уся світова спільнота відзначає Міжнародний день волонтера. Бути волонтером – це важлива і відповідальна місія. Хоч раз побувавши в цій ролі, дуже важко відмовитися в подальшому від цього заняття. Це стає для людей з великим серцем та доброю душею способом життя.

З цієї нагоди щиро вітаємо усіх, хто своєю добровільною, самовідданою працею щодня робить країну сильнішою. Від усієї душі, всім учасникам волонтерського руху, а також гостомельського осередку Червоного Хреста, якому сьогодні виповнюється 20 років з дня його заснування у Гостомелі, бажаємо здоров'я, сил та життєвої наснаги, невичерпного оптимізму та віри у свою справу.

Титанічну роботу в цьому напрямку, у нашому селищі здійснює громадська організація Ірпінський Червоний Хрест, на чолі з Валентиною Забарило, яка спрямована передусім на підтримку людей з інвалідністю, та малозабезпечених сімей. Організація здійснює адресну допомогу  у вигляді харчових продуктів та медикаментів людям з обмеженими можливостями. І вже 20 років віддано служить своїй справі, та стоїть на варті милосердя.

Не так давно відзначали 100-й річний ювілей Червоного Хреста! А сьогодні Ірпінське відділення товариства відзначає 20-річчя. Становлення організації, пов’язане з іменем її очільниці — Валентиною Забарило, яка працює на посаді від першопочатків створення осередку. На рахунку організації численні акції милосердя, її керівнику в свій час вдалося створити 2 медично-соціальні центри в Ірпені й Бучі. Але наразі Товариство Червоного Хреста на шляху реформування, його працівники вже тривалий час не отримають навіть мінімальної зарплати.

• Але ми завжди працювали за покликом серця, тож навіть такий виклик долі не зламає нас у переконаннях, що світ має рятувати милосердя й доброчинність, на тому й стоїмо, але не опускаємо рук, наголошує Валентина Володимирівна. Зараз готуємося до Дня людей з особливими потребами, що відзначатиметься 3 грудня в культурно-оздоровчому комплексі, ну й до свого ювілею.
  • Зараз організація переживає скрутні часи, чи не втратили своїх сестер милосердя, волонтерів, труднощі нас ще більше згуртовують, організація функціонує завдяки доброчинцям, таких як Гостомельський селищний голова Юрій Прилипко, який з перших днів становлення організації надавав і продовжує здійснювати допомогу, ми й сьогодні користуємося меблями, які він подарував осередку, та й з приміщенням допоміг.
  • Можете назвати меценатів вашої організації.
  • Так, хочу подякувати насамперед нашим багаторічним партнерам товариствам «Натур-плюс», «Агрофарм», які очолює Алла Василівна Симоненко, також Костянтину Миколайовичу Ващенку («Планета-пластик»), Роману Ярославовичу Дріжденку («Комфорт-лайф»), депутатам селищної ради Тарасу Мовчуну, Зої Мілевській. Сподіваюся, людей доброго серця зростатиме.
  • Розкажіть трохи про себе, як почали займатися такою нелегкою справою. За освітою я педагог, очолювала в Ірпені дитсадок «Казка», так коли вийшла на пенсію отримала пропозицію організувати Товариство Червоного Хреста в Ірпені, думала спробую, та й так і залишилася з ним на 20 років, бо коли починаєш співпереживати проблемами обездолених людей, або ж з людей з інвалідністю, не можеш спокійно жити, щоб чимось не зарадити. Тому ми залишилися з Червоним Хрестом. Певно, так визначив сам Бог, бо хто, як не ми, куди ж без нас люди, які потребують підтримки й допомоги?
  • А пам’ятаєте своїх найперших підопічних?
  • Ми опікувалися багатьма літніми людьми, як от ірпінчанкою Аллою Василівною Піддубною, котрій виповнилося 105 років, кожна людина — це конкретна доля та історія. Ось прогляньте альбом з нашими газетними вирізками, їх у нас чотири.

Гортаю сторінки альбому з світлинами й газетними публікаціями 20 – ї річного проміжку часу:

• Історичні сторінки, скільки цікавих біографій і доль, і ви мали змогу усім їм якось допомагати?
  • Так, колись можливості мали значно більші, були в нас і зарубіжні меценати. Користуючись нагодою, хочу повідомити, що в нас сьогодні функціонує народний банк одягу, маємо набір ліків, звертайтеся, допоможемо підібрати щось необхідне. Також будемо раді, якщо відгукнуться меценати, адже добро завжди воздається сторицею. Повідомляю наші контакти: селище Гостомель, Свято-Покровська, 141 П.  телефон: 063—979-60-91.