Четвер, 19 липня 2018 |

Зміни у порядку справляння плати за землю у 2018 році

З 01.01.2018 року набув чинності Закон України від 07.12.2017 року № 2245-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році», яким внесено зміни до Податкового кодексу України , зокрема, в частині плати за землю.

Встановлено, що річна сума орендної плати за землі державної та комунальної власності не може бути меншою за розмір земельного податку:

- для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких проведено – у розмірі не більше 3% їх нормативної грошової оцінки, для земель загального користування – не більше 1% їх нормативної грошової оцінки, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 1% їх нормативної грошової оцінки;

- для земельних ділянок, нормативну грошову оцінку яких не проведено – у розмірі не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області, для сільськогосподарських угідь – не менше 0,3% та не більше 5% нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по Автономній Республіці Крим або по області;

- фізичні особи звільняються від відповідальності, передбаченої Кодексом за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з плати за землю, якщо контролюючий орган не надіслав (не вручив) податкове (податкові) повідомлення-рішення у строки, встановлені нормами Кодексу.

Пенсіонери за віком не є платниками земельного податку за приватизовані земельні ділянки в садівницькому товаристві

Головне управління ДФС у Київській області звертає увагу,  що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі. Об’єктом оподаткування є земельна ділянка, що перебуває у власності чи користуванні та земельні частки (паї), які перебувають у власності - це встановлено у ст.269, 270 Податкового кодексу України.

Підставою для нарахування земельного податку є дані Державного земельного кадастру. Нормами Податкового кодексу передбачено  пільги по сплаті земельного податку для окремих категорій фізичних осіб, зокрема, звільнення від сплати земельного податку передбачено для пенсіонерів (за віком). Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для відповідної категорії фізичних осіб, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, зокрема, для ведення садівництва – не більше як 0,12 га.

За умови наявності у фізичних осіб – членів садівницького товариства приватизованих земельних ділянок, що підтверджується свідоцтвом на право власності, земельний податок самостійно сплачується власниками на загальних підставах, або ж застосовується пільга зі сплати податку, передбачена ст. 281 Податкового кодексу.

У разі якщо фізичними особами – землекористувачами право власності на земельні ділянки, надані для ведення садівництва, не оформлено, платником земельного податку до бюджету за такі земельні ділянки (включаючи земельні ділянки загального користування) є садівницьке товариство .

Таким чином, пенсіонери за віком не є платниками земельного податку за приватизовані земельні ділянки розміром 0,12га, а також за земельні ділянки загального користування, що належать садівницькому товариству.

Увага! До 10.09.2018 залишаються активними для зарахування податків, зборів, платежів два комплекти рахунків: старі та нові

Головне управління ДФС у Київській області повідомляє, що на час перехідного періоду до 10 вересня .2018 року залишаються активними для зарахування податків, зборів, платежів два комплекти рахунків, тобто відкриті на балансі Головних управлінь Казначейства в областях, які діяли до 02.07.2018 та відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (МФО - 899998), та які діятимуть з 02.07.2018.

Державна казначейська служба України листом від 23.06.2018 № 12-08/288-10407 повідомляє.

Починаючи з 02.07.2018, на час перехідного періоду, до 10.09.2018 залишаються активними для зарахування податків, зборів, платежів два комплекти рахунків:

- відкриті на балансі Головних управлінь Казначейства в областях та м. Києві, та які діяли до 02.07.2018;

- відкриті на балансі центрального апарату Казначейства (МФО — 899998), та які діятимуть з 02.07.2018.

При застосуванні зазначеної моделі зарахування податків, зборів, платежів до бюджету Казначейством буде забезпечено надання органам ДФС інформації щодо виконання бюджетів за доходами відповідно до Порядку взаємодії органів Державної казначейської служби України та органів Державної фіскальної служби України в процесі виконання державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.07.2016 №621, по двох комплектах вищезазначених рахунків окремо. Зазначена модель дозволить зберегти персоніфіковані дані про сплату податків, зборів, платежів в розрізі платників як на рахунки, які діяли до 02.07.2018, так і на рахунки, які діятимуть з 02.07.2018.

ГУ ДФС у Київській області