Вівторок, 19 лютого 2019 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Святкування проходили на узбережжі Центрального озера. Було весело й багатолюдно, лунали пісні у виконанні солістів народного хору «Криниця» та  інших співаків-аматорів. Як у давні часи плели вінки, а також всі разом — один найбільший, що став символом єднання поколінь. Святкова програма була насиченою і змістовною, підготована творчою командою культурно-оздоровчого комплексу селища.    

Тепер про витоки самого свята Івана Купала, що бере початок з дохристиянських часів. Спочатку цей день був присвячений язичницькому богу Купалі, що покровительствував достатку й шлюбу. Слово походить від слова купа, що означає поєднання, наприклад, копу колосся. Оскільки Купало покровительствував шлюбу, то й плетення вінків —  найшанованіша традиція свята. Цікаво, що й бог Купідон в римській міфології теж покровительствував закоханим, й можливо має слов’янський корінь у своїй назві.  

Після християнізації Київської Русі назва цього дня доповнилося ім'ям Іоанна Хрестителя (Предтечі), день народження якого збігався з купальським святом.

День Івана Купала раніше припадав на день літнього сонцестояння і випадав на 24 червня. Після введення нового стилю літочислення дата пересунулася на 7 липня. Саме в цей день свято відзначають і в наш час.

Свято Івана Купала відзначають не тільки в Україні, але також також у Польщі, Білорусії, Росії та країнах Прибалтики. Івана Купала вважається днем молоді та кохання. Згідно з легендою, в цю ніч грали весілля Купала та Марени, що символізувало поєднання двох стихій - води і вогню, чоловічого і жіночого начал.

З давніх-давен день Івана Купала був пов'язаний з різними ритуалами, обрядами, традиціями і повір'ями.

 

Новини