Вівторок, 19 лютого 2019 |

поділитися у соціальних мережах:

 

Агенція розвитку Гостомеля, прагнучи за всебічну підтримку всіх сфер культурно-мистецького життя селища, запровадила літературні вечори в БК «Чотири леви», котрі стали цікавими, як для митців, котрі творять у царині поезії, прози, гумору, так і для читацької аудиторії. «Зважаючи на літо аудиторія любителів поки що невелика, але вона існує  й потребує таких заходів, а з часом буде розширюватися,— зауважила з цього приводу керівник АРГ Надія Дудник .— Ми обрали цей будинок культури, щоб використовувати його технічний потенціал а також стратегію, що різноманітні культурно-мистецькі події в Гостомелі мають відбуватися не тільки в його центрі. В БК  «Чотири леви» чудова озвучка й акустична система, відеоекспонування авторських світлин, музичний супровід. Усе це в повний мірі використав автор двох вечорів Валентин Собчук. Сподіваємося, що згодом наші вечори переростуть у своєрвідні літературні концерти, які знайдуть шанувальників художнього слова не лише в Гостомелі…».

З цього приводу поділився своїми враженнями Адам Левицький :

«А почалися літературні вечори з презентації книги про Гостомель. Сьогодні відбувся другий вечір письменника й митця Валентина Миколайовича Собчука. Його інтелегентність і особливий талант мрійника вразили кожного присутнього. Стільки глибини і професіоналізму!
Захоплюючі розповіді про античні часи сонячної Ольвії, що знаходиться в Миколаївській області, поблизу Очакова, куди на оздоровлення за сприяння селищного голови Юрія Прилипка щороку їдуть діти Гостомеля, запам’яталися мені найбільше. Цікавими були його розповіді про грецьку міфологію, що стала основою для творення жанрів європейської літератури й філософії. І все таки, як не зауважити, що еллінська культура є матрицею, з якої народжувалася демократія і політика, засади судочинства в нашому цивілізованому світі..."

«Читання грецьких міфів, — як зауважив автор вечора Валентин Собчук,— переносить нас у світ споглядання й дивування, почасти дитячого, бо чимало легенд про богів і героїв, наче писані дітьми. Отже варто час від часу занурюватися в світ, де панує метафоричне життя, яке вчить нас мріяти і діяти. Варто згадати лишень про великого мрійника і любителя міфів, який хотів здійснити всі 12 подвигів Геракла, а завоював  пів світу — Олександра Македонського…».

Своїми враженнями також поділилися поет Володимир Симоненко, якого вразила авторська версія про можливість розташування древньої Трої на руїнах Ольвії, адже розповіді про це місто дуже вписуються в її ландшафт, та й зрештою, прообразом Трої могли послужити кілька міст, адже цей епос творився протягом тривалого часу. Журналіст Олена Москаленко  зазначила на багатобарвності й розмаїті діапазону тем автора, який захоплюється історією і брав участь в археологічних експедиціях. Ведучою вечора була Світлана Чечко, котра створила незабутній сюжет зустрічі й спілкування. Літературні вечори будуть продовжуватися, стежте за оголошеннями.

 

Новини