Понеділок, 19 листопада 2018 |

На обеліски лягли полум’яні гвоздики та квітучий бузок, на очах бриніли непрохані сльози, бо ми згадували ці страшні події і всіх, хто поклав життя на вівтар Перемоги. У Гостомелі до цих свят особливе ставлення й відзначали його два дні. Адже вчора біля меморіалу лінії оборони Києва зібралися всі ветерани Приірпіння, а сьогодні в селищі, 23 роки тому, нинішній селищний голова Юрій Прилипко, а тоді підприємець, зі своїм другом Костянтином Хуршудяном встановили на ДОТі, по вулиці Чумацький шлях, меморіальну табличку на честь свої полеглих дідусів, виношуючи ідею про відкриття на місці лінії оборони Києва меморіалу, і згодом він був відкритий, не дивлячись на те, що історія про захисників Київського укріпрайону тривалий час замовчувалася — в тодішню історіографію не  вписувалася сторінка, що сталінські оборонні рубежі можуть бути захоплені й зруйновані ворогом, хоча оборонці в повній ізоляції протрималися 72 дні й порушили плани фашистів раптового наступу на Москву.

9 Травня для Гостомеля особливий ще й тому, бо тут знаходиться п’ять меморіальних комплексів, один на околицях селища біля ДОТу, й чотири в Гостомелі. На одному з меморіалів, по вулиці Кулешова в Мостищах, поховано Героя Радянського Союзу капітана Володимира Кулешова. У небі над цим районом його літак було збито гітлерівцями, й Герой загинув. За життя він здійснив  близько 500 бойових вильотів, знищивши особисто 21  ворожий літак. Про цю героїчну сторінку розповіла присутнім депутат селищної ради Олена Чорна. У селищі також є вулиця на честь ще одного Героя-льотчика, молодшого лейтенанта Зайцева. У Гостомельському небі під час повітряного поєдинку, коли закінчилися боєприпаси, він пішов на таран і пропелером зрізав хвіст «месера» — двоє німецьких пілотів загинули, а Зайцев вдало приземлився й залишився живим. А скільки ще подвигів здійснили гостомельчани, які воювали на фронті й в тилу ворога, в підпіллі й партизанському загоні,  котрий знищив у селищі  увесь «кущ» поліції. А скільки подвигів було здійснено тими, хто не повернувся до рідного дому серед  193 полеглих гостомельчан і серед них двох дідусів селищного голови Юрія Прилипка, один з яких загинув при форсуванні Західного Бугу, інший під час наступу на Варшаву, де і похований. З приводу чого виступаючи на меморіальних комплексах, очільник Гостомеля сказав наступне:  «Сьогодні День Великої Перемоги, однієї на всіх, однієї, як і наше мирне небо, за яке заплачено життями мільйонів солдатів  і жертв війни. Для мене це особливе свято, адже в Гостомелі знаходиться 4 меморіали воїнам-переможцям, на трьох з них — братські могили. Є і п’ятий меморіал біля ДОТу по вулиці Чумацький шлях, де ветерани всього Приірпіння збиралися вчора й вшановували пам'ять героїв і жертв війни.  Подяка всім, хто прийшов покласти квіти до обелісків. Бо пам'ять це не тільки данина часу — це наш обов’язок, адже від того якими будуть наші устремління залежатиме наше майбутнє. Згадаймо сьогодні всіх, хто поклав життя на вівтар спільної Перемоги. Нині ж, покладаючи квіти до пам’ятників та меморіалів, присвячених Другій світовій, ми говоримо: НІКОЛИ ЗНОВУ, бо люди не повинні бути заручниками політиків, які хочуть встановити комунізм чи фашизм в усьому світі. І це залежатиме від нашої позиції, тому ми маємо пам’ятати уроки історії та шанувати своїх героїв і творити своє майбутнє в ім’я загального добробуту. Слава Героям! Слава Україні…».

Під час вшанування пам’яті полеглих і 73-ї річниці Великої Перемоги представники селищної влади, депутат обласної ради Галина Єрко, командир військової частини Національної гвардії Іван Миропольський, що дислокується в селищі, ветерани-інтернаціоналісти й ветерани АТО Гостомеля, громадськість взяли активну участь в урочистостях на всіх чотирьох меморіалах селища. Діти навчальних закладів читали вірші й співали пісні, особливо неповторним був репертуар народного хору «Криниця». Селищний голова подякував організаторів, директора Культурно-оздоровчого комплексу Наталію Черінську, керівника БК «Чотири леви» Леоніда Драпа та всіх, хто взяв участь у відзначенні Дня Перемоги, особливо солдата Великої Перемоги Петра Тарасовича Червоного, який незважаючи, що йому йде 93-й рік, знайшов наснагу виступити під час урочистостей біля всіх меморіалів Гостомеля й побажати землякам несхитної сили духу, добробуту й довголіття.