Середа, 20 червня 2018 |

«Світло в кінці тунелю», проблеми жителів будинків по вулиці Вересневій - на контролі селищного голови

На початку засідання депутати розглянули низку звернень своїх виборців. Зокрема знову повернулися до проблеми жителів будинків по вулиці Вересневій, пов’язаній з відключенням електропостачання, оскільки жителі тривалий час не можуть укласти договори щодо відкриття особових рахунків, бо виникла проблема з виконанням договірних обов’язків забудовників стосовно трансформаторної підстанції. Депутат Тетяна Шальман порадила ініціативній групі мешканців звернутися з позовом до суду. Селищний голова з цього приводу заявив, що ним особисто досягнуто домовленості з відповідальними особами, щоб розв’язати дану проблему в робочому порядку. Депутати також розглянули питання релігійної громади церкви Андрія Первозванного і пророка Іллі стосовно викупу земельної ділянки під храмовими спорудами. З цього приводу настоятель церкви отець Ростислав пояснив, що подібні приклади викупу земельних ділянок вже нерідкість, на такий крок пішли в селі Катюжанці, Бортничах та інших приходах, мовляв, позитивне вирішення даного питання дозволить більш ефективно організовувати свою діяльність і не залежати від змін політичної ситуації. І хоч з цього приводу були певні дискусії, депутати ухвалили рішення щодо викупу земельної ділянки релігійною громадою.

Агломерації можуть посилювати вплив великих міст на малі поселення

І таким чином бути на перешкоді децентралізації, котра покликана робити громади спроможнішими й перспективними, оскільки дає можливості самостійно розпоряджатися власними бюджетами. Така думка була лейтмотивною під час розгляду даного питання.

Тож без дискусій проголосовано звернення до Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Верховної ради України щодо недоцільності прийняття Закону України "Про міські агломерації".

Дев’ять громадян нашого селища отримають матеріальну допомогу на лікування. З цього приводу прийнято відповідне рішення. Також депутати рекомендували підготувати положення стосовно жителів, котрі потребують допомоги й фактично проживають у селищі та не мають Гостомельської реєстрації.

На сесії також внесено зміни до рішення сесії Гостомельської селищної ради № 530-32-VII від 21 грудня 2017 року «Про бюджет селища Гостомель на 2018 рік»(в частині прийняття коштів у сумі 13751,347 грн до бюджету селища Гостомель). Кошти з бюджету Ірпеня будуть спрямовані на освітянські й дошкільні заклади Гостомеля, детальний перелік їх розподілу  контролюватимуть депутати. Також ухвалено звернення до Ірпінської міської ради щодо передачі майна в комунальну власність територіальної громади селища Гостомель приміщення в котрій знаходиться селищна рада.

Зазнало дискусій внесення змін та затвердження у новій редакції Статуту КП «Гостомельські інформаційні технології», після котрих дане питання відправили на доопрацювання.

Питання врегулювання земельних відносин не зазнали дискусій, окрім одного

У блоці врегулювання земельних відносин ухвалено рішення стосовно ТОВ «Будівельно-інвестиційна компанія «Оріон» про припинення договору оренди земельної ділянки площею 1,0 га по вул. Бучанське шосе в селищі Гостомель. Ухвалено рішення про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення 18 земельних ділянок у користування ПрАТ «Київобленерго» на умовах оренди терміном на 49 років під 17 опорами та ТП- 10/0,4 кВ по вул. Я. Мудрого (Пролетарська) в селищі Гостомель, для розміщення, будівництва, експлуатації та обслуговування будівель і споруд об’єктів передачі електричної та теплової енергії. Прийнято рішення про надання дозволу на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) комунальної власності, яка перебуває в оренді ПП «Альянс-Буд» площею 1,0 га для розміщення та експлуатації основних, підсобних та допоміжних будівель і споруд підприємств переробної, машинобудівної та іншої промисловості.

А от рішення про надання дозволу на поділ земельної ділянки комунальної власності площею 3,8972 га (кадастровий номер 321094590:01:006:0034), яка перебуває в оренді ТОВ «Югаз» для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку по вул. Свято-Покровській, 73-б в селищі Гостомель не набрало більшості голосів. Депутати мотивували його тим, що забудовники не виконали певні заявлені проекти соціальної інфраструктури

Ухвалено ряд позитивних рішень стосовно заяв громадян стосовно проектів землеустрою, дозволів на будівництво будинків, відведення земельних ділянок у власність тощо.

«Ніхто не відступить з обраного шляху»

У різному депутати обговорювали проблеми стосовно створення ОТГ. Як відомо, селищний голова з цього питання займає непохитну позицію відстоюючи право щодо самовизначення громади сформувати Гостомельську ОТГ з селами Горенка, Мощун, Озера. З цього приводу нещодавно очільник Гостомеля із залученням активістів селища брав участь у з’їзді членів асоціації міст України, де розглядалося проблемне питання створення ОТГ в Київські області, ініціював і направив лист Президенту України. Зауважимо, що сьогодні не секрет, що дане питання стосовно формування ОТГ на Київщині свідомо гальмується певними політичними силами, бо на сьогодні створено лише 9 ОТГ в Київській області, тоді як в Україні функціонує вже 705 об`єднаних громад. Однак дане питання набере нового розвитку в зв’язку з прийняттям нещодавнього закону під номером N6466, коли міста обласного підпорядкування, де відбулося формування ОТГ отримають цей статус без перших виборів з 1 травня поточного року, як от Ірпінь і Буча. На жаль, малі населенні пункти залишили «за бортом» цього закону. Однак, як запевнив селищний голова Юрій Прилипко, ніхто не відступить з обраного шляху стосовно Гостомельської ОТГ, яка відбудеться за будь якої політичної погоди.